• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Сталева опора України. Як Метінвест піклується про своїх працівників і допомагає 500 тисячам українців

За рік війни Гірничо-металургійній Групі Метінвест вдалося утримати статус одного з найбільших роботодавців України. Компанія сфокусувалася на підтримці працівників та гарантуванні їхньої безпеки 

Група компаній розробила програму матеріальної, соціальної та емоційної підтримки працівників
Реклама на dsnews.ua

Повномасштабна війна стала серйозним викликом для Метінвесту — зокрема, як для роботодавця. Так, близько 37 тис. співробітників працювали на підприємствах Групи в регіонах, що опинилися в окупації (Маріуполь), або на територіях, де проходять бойові дії (Авдіївка). Тому після російського вторгнення основним завданням компанії стала евакуація співробітників у безпечніші регіони або за кордон. Загалом із Маріуполя та Авдіївки евакуйовано понад 20 тис. співробітників та членів їхніх сімей.

При цьому компанія розробила програму матеріальної, соціальної та емоційної підтримки працівників, що вимушено виїжджали зі своїх міст. Для них Група підготувала понад 6000 одночасно доступних місць тимчасового житла. Вимушених переселенців компанія забезпечила харчуванням та речами першої потреби.

Крім того, у Запоріжжі та Кам'янському були створені Центри реабілітації та реінтеграції, в яких співробітники-переселенці могли отримати консультаційну, медичну, психологічну допомогу, а також знайти житло та роботу на підприємствах компанії. Зокрема, працівникам пропонували послугу перенавчання з виплатою стипендій під час опанування нової спеціалізації та компенсації вартості житла. Після початку повномасштабної війни Метінвест працевлаштував понад 6800 осіб.

Аби зберегти колективи підприємств, змушених призупинити діяльність, компанія залучила працівників до ремонтних робіт і впорядкування території зі збереженням основного заробітку.

Рятуємо життя — гуманітарна допомога

З початку повномасштабної війни Метінвест створив гуманітарну ініціативу "Рятуємо життя", в межах якої спрямував 40 млн євро на допомогу мирним жителям, зокрема й своїм співробітникам, і залучив 2,7 млн євро від донорів за межами України. Завдяки роботі ініціативи близько 500 000 людей отримали понад 4000 т товарів першої потреби, а лікарні Запоріжжя, Кривого Рогу, Авдіївки та Кам’янського — медикаменти та обладнання майже на €250 000. За рік роботи до гуманітарної ініціативи Метінвесту приєдналося 400 волонтерів, а також 10 фондів та громадських організацій. Донорами проекту стали понад 200 компаній з усього світу.

Співробітники Групи продовжують працювати, іноді навіть в умовах ризику для життя забезпечують працездатність підприємств та підтримку економіки України. А також долучаються до волонтерської діяльності у своїх містах: допомагають розселяти біженців, збирати та роздавати гуманітарну допомогу, працювати з дітьми переселенців, впорядковувати та відновлювати міста. Близько 8 тис. співробітників Метінвесту, які боронять країну в лавах ЗСУ, Група забезпечує бронежилетами, касками та зимовим одностроєм.

Реклама на dsnews.ua

Унікальне партнерство з Protez Hub

При цьому Група завжди готова допомогти у кризовій ситуації. Зокрема, в рамках проекту "Рятуємо життя" Метінвест спільно з Protez Hub започаткував програму з протезування співробітників Групи та членів їхніх сімей. З грудня 2022 р. програму розширено — її учасниками стали військовослужбовці та цивільні в прифронтових регіонах. Процедуру протезування та лікування на різних стадіях проходять 68 осіб, що перенесли ампутації кінцівок, а 13 із них уже отримали протези вартістю до 30 тис. євро.

Також "Рятуємо життя" та Protez Hub запустили першу в Україні освітню онлайн-платформу "База знань: Protez Hub" для фахівців у галузі протезування кінцівок та постраждалих, зокрема співробітників Метінвесту, їхніх родин та друзів. Платформа дасть змогу крок за кроком пройти всі етапи протезування та відновлення, усвідомити потреби людей з ампутаціями та підвищити якість медичних послуг. Навчання медичного персоналу включає п´ять курсів: реабілітаційних, для спеціалістів із протезування та з догляду за пацієнтами. На створення ресурсу Метінвест спрямував понад 2,5 млн грн.

Психологічне відновлення і освіта

Забезпечує компанія і психологічну підтримку співробітників та членів їхніх сімей. Для цього створено сервіс "Метінвест — разом!". З березня 2022 р. фахівці провели близько 3000 індивідуальних та групових консультацій.

Окрема програма Групи присвячена психологічному відновленню постраждалих від війни жінок та дітей. Спільно з "Фондом Маша" Метінвест реалізує програму "Незламна мама": реабілітацію вже пройшли понад 70 жінок та понад 150 дітей. Загальні інвестиції в проєкт становлять 88 тис. євро.

Варто зауважити, що виклики війни не зупинили програму професійної підготовки молоді у галузі ГМК — восени 2022 року 442 студенти розпочали навчання інженерним спеціальностям в університеті "Метінвест Політехніка". Для співробітників Метінвесту та їхніх дітей ця можливість надається безкоштовно.

У Метінвесті акцентують: під час війни вдалося зберегти компанію та трудові колективи, вчасно виплачувати заробітну плату і загалом забезпечити підтримку своїх команд у скруті. І це — чималий привід для гордості. 

    Реклама на dsnews.ua