• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Як не розгубитися в мобільному світі

Коли в світі комп'ютерний бум, створити успішну компанію — виробника ПК не так вже й складно. Куди складніше залишитися успішним, коли тренд змінюється

Ірина Вовк, генеральний менеджер Dell Technologies в Україні, Білорусі, Молдові, Азербайджані, Вірменії та Грузії
Ірина Вовк, генеральний менеджер Dell Technologies в Україні, Білорусі, Молдові, Азербайджані, Вірменії та Грузії
Реклама на dsnews.ua

Може, ви звертали увагу, як багато виробників персональних комп'ютерів, ноутбуків, моніторів, принтерів та іншої комп'ютерної техніки за останні роки пішло з ринку? Сьогодні вже не побачиш реклами Compaq (закрилася в 2002 р.) або Fujitsu Siemens (та ж доля в 2009-му). Уже в нинішньому році Toshiba згорнула виробництво ноутбуків: компанія пішла з ринку ПК після 35 років роботи. А родоначальник ринку ПК — корпорація IBM — взагалі продала свій ПК-підрозділ ще в 2005-му.

Причина цих змін проста і очевидна: комп'ютерний бум 80-90-х змінився мобільним. Найприбутковішим сегментом виробництва в IT став випуск мобільних пристроїв всіх типів, а ринок персональних комп'ютерів і периферії до них, навпаки, перенаситився і став просідати.

Зберегти свою частку і прибутковість на падаючому ринку — завдання нетривіальне. Особливо якщо ти не китайська компанія, яка може користуватися нескінченними преференціями свого уряду. Але є приклади комп'ютерних компаній, процвітаючих навіть в період кризи ПК. Таких, як добре знайома українським споживачам Dell Technologies.

Їй впевнено себе почувати на ринку допомагає свого роду «дотримання рівноваги» між приватними і корпоративними споживачами, а також розробка і впровадження власних програмних рішень для бізнесу — поряд з апаратними.

«На українському ринку ми еволюціонували сегментацію наших замовників, щоб більш ефективно вирішувати їх завдання. В регіоні країн СНД, відносно молодих порівняно з розвитком нашого бізнесу, ми проінвестували в локальні команди, зробили перший якісний поштовх в позиціонуванні Dell Technologies як лідера в рішеннях ентерпрайз-класу, розгорнули ширші лінійки доступних продуктів і рішень», — розповідає Ірина Вовк, генеральний менеджер компанії DELL Technologies в Україні і кластері країн Північно-Східної Європи (Білорусь, Азербайджан, Молдова, Вірменія та Грузія).

В Україні — як і в багатьох інших країнах — для збереження і збільшення частки ринку Dell була зроблена ставка на розширення застосування «розумних» пристроїв. Тобто не тільки самих ПК, серверів, мережевого обладнання та робочих станцій, але і програмних додатків, що використовують штучний інтелект і машинне навчання. Останнім оновленням в цій сфері є лінійка продуктів з Dell Optimizer — вбудованої платформою штучного інтелекту, яка вивчає стиль роботи користувача.

Постійно адаптуючи роботу системи, Dell Optimizer допомагає формувати більш інтелектуальний, персоналізований і продуктивний процес роботи. Тобто, по суті, сама комп'ютерна система створює для користувача якусь додану цінність.

Реклама на dsnews.ua

Але технології дають ефект тільки укупі з грамотним менеджментом.

«Робочий кейс Dell Computer Corporation хрестоматійний. У багатьох бізнес-школах студенти вивчають модель бізнесу, створену Майклом Деллом. Її сила в тому, що вона дозволяє врахувати і максимально задовольнити потреби кінцевого споживача. Тому тут не стільки важлива саме пряма модель продажів, скільки принцип компанії максимально відповідати потребам клієнта. З моменту того вдалого гаражного стартапу компанія пережила серію революційних змін, особливо — за останні п'ять-сім років», — каже Ірина Вовк.

Свого часу, щоб зберегти компанію, Майкл Делл зайнявся серйозними перетвореннями, включаючи покупку активів, які утворили групу компаній під «парасолькою» Dell Technologies. Так компанія кардинально змінилася, ставши виробником широкої лінійки інфраструктурних і клієнтських продуктів і рішень, які ефективно задовольняють бізнес-та IT-потреби замовників.

    Реклама на dsnews.ua