• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Австрія арештує Путіна, якщо він вирішить приїхати до країни

Австрія виконуватиме свої зобов’язання як учасниця Римського статуту й арештує та видасть президента Росії Володимира Путіна Міжнародному кримінальному суду, якщо він вирішить приїхати до країни

Володимир Путін
Володимир Путін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявило міністерство закордонних справ Австрії у відповідь на запит "Укрінформу", передає "ДС".

"Австрія є учасницею Римського статуту. Це означає, що Австрія, як і всі інші договірні сторони, зобов'язана співпрацювати з МКС: ордери на арешт, видані Судом, повинні виконуватися, а особи, які розшукуються Судом, повинні бути заарештовані", – зазначили у відомстві.

Австрійський Мін’юст також нагадав, що у 2019 році у справі щодо президента Судану Омара аль-Башира Міжнародний кримінальний суд уже встановив, що "імунітету перед Судом не мають навіть глави держав".

"Ніхто не стоїть над законом, що конкретно означає, що кожен злочин має бути повністю розслідуваний. Безкарності не повинно бути", – додали там.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна та уповноваженого президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що видача ордера на арешт російського диктатора Володимира Путіна є рішенням, з якого розпочнеться історична відповідальність.

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан заявив, що російський диктатор Володимир Путін будь-якої миті може постати перед Міжнародним кримінальним судом.

Міністр юстиції Німеччини Марко Бушман оголосив, що виконає ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна, якщо він ступить на німецьку землю.

У ПАР заявили, що знають свої юридичні зобов'язання у рамках Римського статуту, що передбачає виконання рішень Міжнародного кримінального суду. У серпні в країні відбудеться саміт БРІКС, на який Володимир Путін планує прилетіти.

Глава адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш заявив, що Угорщина не заарештовуватиме президента Росії Володимира Путіна, якщо він прибуде на територію країни, тому що Римський статут не вбудований в угорську правову систему.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua