• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Президент Литви розповів, якими мають бути санкції проти Білорусі

Реклама на dsnews.ua

На думку президента Литви Гітанаса Науседи, санкції Євросоюзу проти Білорусі мають бути більшою мірою орієнтовані на конкретних посадовців, а не на економіку країни

Позицію Науседи наводить "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Має сенс казати про санкції в масштабі ЄС. Про цільові санкції, які слід застосовувати не стільки до економіки взагалі, скільки до осіб, повʼязаних із фальсифікацією результатів виборів, з репресіями… Для певних владних посадовців треба встановити обмеження пересування або інші фінансові санкції", — сказав президент.

За його словами, найближчим часом на зустрічі Європейської ради планується обговорити ситуацію в Білорусі, а питання санкцій буде "однією зі складових частин дискусії".

Науседа наголосив, що якщо ухвалити загальні санкції ЄС не вдасться, то окремі країни співтовариства можуть ввести національні санкції.

"Одне очевидно: якщо ЄС вводить санкції, то для цих осіб ЄС закривається як такий. Якщо їх вводять окремі держави, то складається дивна ситуація, коли особи можуть вʼїхати до однієї держави, але не можуть вʼїхати до іншої. Ефективність санкцій вища в масштабі ЄС", — каже Гстанас Науседа.

Він також додав, що канцлер Німеччини Ангела Меркель під час запланованої розмови з президентом Росії Володимиром Путіним передасть йому і "звістку від Литви".

"Головне, що наразі потрібно, що жодним чином не має бути втручання у внутрішні справи Білорусі — будь то з боку Заходу чи з боку Сходу. Це виправдати не можна. Думаю, що саме суспільство знайде всі відповіді", — каже президент Литви.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за де-факто президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700. Станом на 17 серпня мова йшла про щонайменше сім тисяч затриманих.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон". Згодом вона записала ще одне відео, в якому заявила про готовність "стати національним лідером Білорусі".

    Реклама на dsnews.ua