• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Кремлі сказали, що робити Україні для збереження транзиту газу

У президента Росії Володимира Путіна зазначають, що офіційна Москва готова виконувати всі домовленості, але щоб зберегти транзит російського газу Україні потрібно мати конкурентоспроможні комерційні пропозиції та самостійно домовлятися з країнами ЄС про прокачування газу своєю ГТС

Дмитро Пєсков
Дмитро Пєсков / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, передає "ДС" із посиланням на "РИА Новости".

За його словами, Росія готова постачати газ, і якщо Україна дасть конкурентні пропозиції, то все продовжить працювати.

"Президент неодноразово говорив, що якщо будуть купувати далі наш газ, якщо будуть збільшувати контракти, і, звичайно, якщо Україна буде давати конкурентоспроможні комерційні пропозиції, то все це продовжить працювати", — заявив він.

У той же час на питання про те, до кого звертатися Україні, щоб наростити транзит газу, він відповів, що адресат — європейські компанії.

"Саме ці компанії можуть укласти з російським монополістом нові довгострокові угоди зі збільшеними обсягами з урахуванням зростаючих потреб в блакитному паливі. Тобто щоб щось транспортувати через територію України, потрібно щоб це хтось купив. І це якраз наші покупці в Європі", — додав Пєсков.

Як писала "ДС", 27 вересня Росія і Угорщина підписали контракт на поставку газу в обхід території України. Термін дії договору становить 15 років. Оператор ГТС уже заявив, що новий газовий контракт між Росією і Угорщиною може призвести до повної зупинки транзиту "блакитного палива" по території України.

Згодом Міністерство закордонних справ викликало посла Угорщини в Україні, щоб донести позицію української сторони в питанні цього газового контракту. У МЗС, зокрема, заявили, що Україна наполягатиме на тому, що нова угода Угорщини з "Газпромом" завдає серйозного удару українсько-угорським відносинам, а також підриває національну безпеку країни та енергетичної безпеки Європи.

Міністр енергетики Герман Галущенко надав європейському комісару з питань енергетики Кадрі Сімсон офіційну позицію Києва за контрактом на поставку російського газу в Угорщину в обхід України.

Українська сторона через припинення транзиту газу до Угорщини переорієнтує реверсні поставки на польське, словацьке та румунське напрямки.

Протягом дня, 3 жовтня, прокачування газу через українсько-угорський кордон було відсутнє. Увечері 3 жовтня транзит газу до Угорщини через територію України відновився.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua