• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Тупицький може бути причетним до ще двох злочинів (ВІДЕО)

Державне бюро розслідувань перевіряє колишнього суддю Конституційного Суду Олександра Тупицького на причетність до ще двох кримінальних правопорушень: самовільного присвоєння владних повноважень та втручання в автоматизований розподіл судових справ

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відповіді ДБР проєкту "Схеми", інформує "ДС".

У пресслужбі ДБР повідомили, що Олександр Тупицький "перевіряється у кримінальному провадженні з приводу вчинення кримінальних правопорушень" за статтями "самовільне присвоєння владних повноважень" та "несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем".

Як зазначають "Схеми", із заявою до правоохоронців звернувся представник президента у Конституційному Суді Федір Веніславський.

"Писав заяву про перевірку порядку розподілу справ загалом, але я не стверджував, що я маю інформацію про несанкціоноване втручання в порядок розподілу справ. Просто говорив, що треба з’ясувати наскільки були дотримані вимоги законодавства під час розподілу справ, оскільки є певні сумніви. Через те, що резонансні справи попадають до одних і тих самих суддів, які є найближчим оточенням пана Тупицького", – пояснив Веніславський журналістам.

Сам Тупицький запевнив, що вперше чує про нові статті у його справі. "Я вперше це чую, це перше. Друге: розподіл справ – голова суду до цього ніякого відношення не має. Там є порядок, і вам вичерпну відповідь надасть керівник секретаріату. Ви дайте письмово, щоб він розписав, як це все робиться", – сказав він.

Про дві інші статті в межах цього ж провадження – "державна зрада" та "самовільне захоплення земельної ділянки" – вже було відомо раніше.

Нагадаємо, колишній голова Конституційного суду Олександр Тупицький у 2018 році став власником земельної ділянки у селищі Кореїз окупованої АР Крим, оформивши договір купівлі-продажу за російським законодавством. Факт купівлі ділянки він не вказав у своїй декларації про майно та доходи. Після суспільного розголосу Тупицький вказав цю інформацію в декларації за 2020 рік.

Як повідомляла "ДС", 29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обовʼязків судді главу КСУ Олександра Тупицького. 26 лютого 2021 року Зеленський на місяць продовжив відсторонення Тупицького.

27 березня глава держави скасував указ президента від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України. Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення є законним і повʼязане з діями Тупицького, які легалізували анексію Криму.

15 червня 2021 року Тупицький повідомив, що продовжує працювати суддею Конституційного Суду і бере участь у засіданнях. 1 липня стало відом, що він подав до суду на КСУ і вимагає 900 тис. грн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua