• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Топ-20 найбільш інноваційних компаній України

Ми продовжуємо серію фірмових рейтингів "ВД" і представляємо на цей раз топ-20 найбільш інноваційних компаній України - як чисто українських, так і міжнародних, активно впроваджують інновації в Україні
Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
Реклама на dsnews.ua

При відборі головним критерієм була наявність не тільки інноваційних планів на майбутнє, але і вже успішно реалізованих інновацій у виробничій технології, продукції або наданих послугах. Також враховувалися роль компанії в житті країни, обсяг інвестицій, вкладених в інноваційні проекти, участь у спеціалізованих виставках та значення запроваджених інновацій для зміцнення економічного і технологічного потенціалу та міжнародного авторитету України.

При складанні рейтингу використовувалися дані з різних відкритих джерел, в тому числі офіційна інформація компаній, повідомлення ЗМІ, думки галузевих експертів. Ми прагнули представити в рейтингу по можливості широку регіональну географію компаній і в той же час широкий галузевий спектр. Складаючи топ-20, ми хотіли підкреслити досягнуті позитивні результати і пропонуємо найбільш інноваційні компанії України в алфавітному порядку, без ранжирування за номерами.

Компанія: Астарта

Інновації: Корпоративна інформаційно-аналітична платформа управління аграрним бізнесом
Галузь: рослинництво, тваринництво, виробництво цукру, переробка сої
Локалізація підприємств: Полтавська, Вінницька, Хмельницька та ін. області

"Астарта" - вертикально інтегрований холдинг у сфері цукрового і сільськогосподарського виробництва. Як і багато інших агровиробники, "Астарта" купувала програмне забезпечення сторонніх розробників для кращого контролю виробничих процесів. Крім цього, компанія активно практикує використання hardware - дронов, ДУТов (датчики обліку палива), GPS-трекінгу техніки і т. п.

У січні 2017 р. в структурі холдингу створена компанія "Агрі Чейн" для розробки власних IT-продуктів в сегменті автоматизації бізнес-процесів і бізнес-аналітики, які б краще відповідали потребам "Астарти", ніж існуючі на ринку рішення. На даний момент два з дев'яти запланованих модулів реалізовані і успішно впроваджені на пілотних підприємствах, а саме модулі "Управління земельним банком" і "Управління польовими операціями".

Реклама на dsnews.ua

Модуль "Управління земельним банком" являє собою єдину бізнес-аналітичну систему (у вигляді веб-рішення), яка концентрує в собі всі картографічні та облікові дані, що стосуються земельного банку, і дозволяє управляти повним життєвим циклом ділянок і полів, включаючи всі необхідні процеси щодо укладення та продовження договорів оренди, а також відповідним нарахуваннях і виплатах. У планах розвитку продукту на 2019 р. - реалізувати інструментарій для управління ризиками, пов'язаними із земельними активами, включаючи автоматичну генерацію рекомендацій та завдань для співробітників з використанням елементів штучного інтелекту.

Модуль "Управління польовими операціями" - ключова ланка в єдиній інформаційній системі управління операційними бізнес-процесами в рослинництві на всіх етапах і рівнях прийняття рішень. Інтегрує в собі геопросторові і оперативні облікові дані в частині планування, управління та аналізу. Забезпечує оперативний контроль використання ресурсів, дотримання технологічних вимог, якості робіт, своєчасне виявлення ризиків та їх усунення.

Паралельно з продовженням існуючих і розробки нових модулів ("Моніторинг полів", "Управління технікою" і т. д.) команда впровадження приступила до масштабування вже реалізованого функціоналу в рамках холдингу. Технологічна архітектура дозволяє інтегрувати всі модулі, так і використовувати їх окремо. Даний підхід, а також технічна можливість розгортати програмне забезпечення як на власних серверах, так і в хмарних сервісах, дозволить з часом вийти на український ринок ІТ-продуктів для середніх і великих агрохолдингів.

Компанія: Богдан Моторс

Інновації:екологічна модернізація Луцького автоскладального заводу, розробка бронеавтомобіля "Барс-8" на Черкаському автоскладальному заводі
Галузь: автомобілебудування
Локалізація підприємств: Черкаси, Луцьк та ін.

Автомобільна компанія "Богдан Моторс" - головний виробничий актив корпорації "Богдан". Компанія має найсучасніші в Україні підприємства з виробництва легкових автомобілів в Черкасах, автобусів, тролейбусів і електробусів у Луцьку, а також виробничі потужності по збірці вантажівок і підприємства по гарантійному та сервісному обслуговуванню автотранспортних засобів всіх типів.

Корпорація "Богдан" планує значно збільшити випуск громадського транспорту на Луцькому автоскладальному заводі. З цією метою вона інвестувала більше $150 млн у будівництво нових цехів і закупівлю суперсучасного обладнання, яке відповідає міжнародним та національним екологічним стандартам і вимогам охорони праці.

Завдяки встановленим на заводі лазерним верстатів зменшилася кількість відходів виробництва. У той же час зварювальне обладнання оснащене централізованими фільтрувальними установками на кожному робочому місці, а у фарбувальних камерах встановлені сучасні фільтри для очищення повітря від фарбувального аерозолю, після чого в атмосферу потрапляє очищене повітря.

Новітня продукція корпорації "Богдан" також відповідає сучасним екологічним стандартам. Корпорація налагодила випуск повністю електричного автобуса А70100. Він вже зарекомендував себе на ринку ЄС і курсує дорогами Польщі. Також "Богдан Моторс" виготовив для датської компанії Banke Електрорушійна перший електричний вантажівка для муніципального використання, а французькому виробнику екологічного транспорту Bluebus передав 12-метрові кузова для електробусів. У корпорації усвідомлюють, що саме за екологічно безпечним транспортом - майбутнє автомобілебудування.

"Богдан Моторс" відомий інноваціями і у виробництві військової техніки. На Черкаському автоскладальному заводі розроблено бронеавтомобіль "Барс-8" у відповідності зі стандартами світових аналогів та з урахуванням вимог ВСУ. Він має енергоємне шасі підвищеної прохідності з колісною формулою 4х4 і 6,7-літровим турбодизельним двигуном Cummins, броньовані протимінний і балістичну захист за стандартом STANAG 4569 Level 2, системи забезпечення життєдіяльності екіпажу, пуску димових гранат, засоби зв'язку та навігації, прилади нічного і денного спостереження, систему регулювання тиску в шинах і RunFlat (технологія, що забезпечує можливість роботи шини при наявності проколів), систему пожежогасіння моторного відділення, засоби маскування, протиосколкові підбивка корпусу, автономну кліматичну систему.

Компанія: ВОГ Рітейл

Інновації: WOG PRIDE, WOG Community, WOG PAY, WOG CAFE та ін.
Галузь: реалізація нафтопродуктів та інших товарів і послуг
Локалізація підприємств: всеукраїнська мережа автозаправних комплексів

ТОВ "ВОГ Рітейл" управляє мережею автозаправних комплексів під брендом WOG, яка налічує близько 500 об'єктів у Києві та в усіх областях України. Мережа WOG - найбільша українська монобрендові мережа АЗК на вітчизняному ринку нафтопродуктів. Всі нафтопродукти в мережі WOG - виключно імпортного виробництва і відповідають стандарту Євро-5. Поставки здійснюються з найбільш сучасних нафтопереробних заводів Румунії, Ізраїлю, Греції, Литви, Польщі, Білорусі та інших країн.

Компанія WOG активно працює над впровадженням нових технологій у всі свої сервіси, щоб кожен клієнт отримував позитивний досвід при взаємодії з брендом. З цією метою мережа АЗК активно впроваджує інноваційні рішення, такі як програма лояльності і мобільний додаток WOG PRIDE; перебудовує схему комунікації, віддаючи пріоритет digital-каналах; покращує сервісну складову бізнесу (наприклад, через сервіс WOG Community, що забезпечує зворотний зв'язок з клієнтами в мобільному додатку); готує до запуску нові сервіси.

Ще одна успішно реалізована інновація - сервіс заправки та оплати палива WOG PAY, завдяки яким споживач може, не виходячи з машини, отримати необхідні послуги на заправці. Ця послуга чудово ілюструє, як WOG змінює ринок і формат споживання на своїх АЗК, закриваючи потребу клієнта в швидкості отримання товару або послуги. WOG готує до реалізації подібні сервіси в інших сферах своєї діяльності. Кожен крок узгоджується із загальною концепцією розвитку WOG як компанії, націленої на благо клієнтів, і здійснюється у відповідності з принципом one step ahead - "на крок попереду".

У 2013 р. компанія WOG розширила своє розуміння бізнесу та ринкову стратегію, сфокусувавши зусилля на ритейл-напрямку. Тоді ж прийнято рішення виходити за рамки АЗК, реалізовуючи товари і послуги в нетопливном сегменті. Завдяки такому нестандартному рішенню закладу WOG CAFE сьогодні успішно працюють в центральних частинах Києва і Львова, в аеропорту "Київ" ("Жуляни"), а також у швидкісних поїздах Інтерсіті. Найближчим часом WOG CAFE відкриє ще дві точки - у міжнародних аеропортах "Бориспіль" і "Львів". І, як обіцяють в компанії, це тільки початок.

На початку листопада WOG удостоїлася престижної міжнародної премії Real Innovation Award 2018 в номінації The Masters of Reinvention. Ініціатор премії - знаменита London Business School, визнана кращою бізнес-школою в Європі. WOG - перша компанія з України, яка не тільки увійшла в шорт-лист конкурсу, але й отримала золото.

Компанія: Vodafone Україна

Інновації: сервіс електронного цифрового підпису на базі технології Mobile ID, загальнонаціональний проект Vodafone Smart City та ін.
Галузь: телекомунікації
Локалізація підприємств: всеукраїнська мережа

Vodafone - одна з найбільших світових телекомунікаційних компаній, що надає широкий спектр послуг, включаючи мобільний голосовий зв'язок, передачу даних, обмін повідомленнями, фіксований інтернет і кабельне телебачення. Оператор працює у 25 країнах, має партнерські угоди з операторами 46 країн і надає послуги фіксованого широкосмугового доступу в інтернет на 18 ринках.

"Vodafone Україна" - провідна телекомунікаційна компанія в Україні, надає цифрові послуги, включаючи мобільний зв'язок, інтернет 4G і 3G, фіксований доступ в інтернет і мобільне телебачення. Близько 20 млн клієнтів в Україні сьогодні користуються послугами Vodafone. Компанія активно розвиває власну роздрібну мережу. Сьогодні вона налічує 97 власних магазинів і продовжує розвиватися.

Vodafone забезпечує покриття 4G у всіх великих містах, обласних центрах та прилеглих до них населених пунктах. В цілому сьогодні близько 18 млн українців, або 40% населення мають доступ до 4G послуг. 83% українців можуть скористатися 3G зв'язком оператора.

З моменту початку будівництва мереж швидкісного мобільного інтернету (3G та 4G) загальний розмір інвестицій Vodafone в Україні склав 20 млрд грн. Це рекордні інвестиції для України. Вони дозволили забезпечити технологічне лідерство компанії "Vodafone Україна" і, гарантуючи клієнтам стабільну роботу мобільного зв'язку і data послуг, створили платформу для запуску нових технологічних послуг на базі 4G: IoT, технології та рішення для Smart City, Big Data аналітика, хмарні сервіси, Mobile ID, фінтех сервіси.

Так, у серпні цього року компанія "Vodafone Україна" запустила лінійку послуг на базі технології Mobile ID. Тепер бізнес-клієнтам компанії доступна повна ідентифікація при отриманні різних електронних послуг, а також - вперше в Україні - електронний цифровий підпис за допомогою мобільного телефону, яка є юридично значущим аналогом власноручного підпису власника, що дозволяє однозначно ідентифікувати особу і підтвердити його особу.

У третьому кварталі "Vodafone Україна" і Харківська міська рада запустили загальнонаціональний проект Vodafone Smart City, який передбачає впровадження "розумних" технологій від Vodafone, розроблених в глобальних R&D-центрах оператора і успішно застосовуються в європейських містах, в систему муніципального управління і соціальні сфери суспільного життя. Рішення будуть реалізовані на базі європейської IoT-платформи Vodafone за прикладом Лондона, Амстердама, Мюнхена та Лісабона.

Компанія: ДТЕК ВДЕ

Інновації: перша в Україні диджитальная підстанція на Приморській ВЕС, мегамасштабная АСУТП на Нікопольської СЕС, система моніторингу стану турбін на Ботієвської ВЕС
Галузь: "зелена" енергетика
Локалізація підприємств: Запорізька, Херсонська, Дніпропетровська області

Освоєння відновлюваних джерел енергії - один із ключових пріоритетів ДТЕК. Тому в структурі ДТЕК створена операційна компанія ДТЕК ВДЕ для розвитку проектів в "зеленій" енергетиці. В 2011-2014 рр. у Запорізькій області побудована Ботієвська ВЕС, потужністю 200 МВт - найбільша вітроелектростанція в Україні, одна з найбільших у Центральній та Східній Європі. У 2017 р. запрацювала Трифановская сонячна електростанція потужністю 10 МВт в Херсонській області. Зараз ведеться будівництво Приморської ВЕС (200 МВт) і Орловської ВЕС (100 МВт) в Запорізькій області, Нікопольської СЕС (200 МВт) в Дніпропетровській області. ДТЕК ВДЕ планує розширювати портфель об'єктів у сфері "зеленої" енергетики.

На Ботієвської ВЕС впроваджена одна з найбільш сучасних систем моніторингу вібрації підшипників. Система дозволяє прогнозувати механічні неполадки в роботі вітротурбін ще до того, як вони себе проявлять. Для оцінки вітропотенціалу використовуються лазерні системи - мобільні лидары. Вони дозволяють проводити вимірювання швидкості вітру в будь-якому місці, регулюючи висоту вимірів від 30 до 200 м.

Запуск першої черги Приморської ВЕС запланований на початок 2019 р., вже почалося будівництво другої черги. ВЕС буде складатися з 52 вітрових установок GE одиничною потужністю 3,8 МВт кожна. Це будуть найпотужніші вітроустановки в Україні. Ще однією особливістю Приморської ВЕС буде використання інноваційної технології "цифрова підстанція" (ЦПС), яку в Україні ще ніхто не застосовував. Це крок до цифрової енергетиці. Технологія "цифрова підстанція" основа "розумних мереж" - полягає в обміні даними в повністю цифровому вигляді. Вона дозволяє оцінити стан обладнання в режимі реального часу і автоматично реагувати на пошкодження збої. Це спрощує технічне обслуговування підстанції. Активне включення ключових елементів "розумних мереж" дозволить енергосистемі перейти на новий рівень надійності та економічної ефективності в інтересах українських споживачів.

Будується Нікопольська СЕС увійде в трійку найбільших в Європі. На СЕС буде використана наймасштабніша система АСУТП (автоматизована система управління технологічними процесами) в Україні з унікальним програмним забезпеченням, яка буде одночасно обробляти 120 тис. змінних сигналів від різних об'єктів станції (середня у промисловості - 3-4 тис.). Це дозволить якісно керувати станцією для її ефективної роботи.

Компанія: Інтергал-Буд

Інновації: футуристична архітектура багатофункціонального житлового комплексу Intergal City та ін.
Галузь: будівництво
Локалізація проектів: Київ, Львів, Рівне, Чернівці, Житомир, Ужгород, Мукачево

Будівельна компанія "Інтергал-Буд" реалізує комфортні та сучасні житлові проекти у Києві та низці інших міст України. Тримаючи руку на пульсі змін, компанія зосереджена на впровадженні інновацій.

Наприклад, в самому серці столиці, на Печерську, компанія зводить багатофункціональний житловий комплекс Intergal City. Унікальний місто майбутнього - новітній комплекс бізнес-класу - стане в один ряд з надсучасними світовими зразками архітектури. Це абсолютно нова для України концепція. В ній оригінально все: сміливе використання білого кольору, форма корпусів, немов нарізана на сегменти, організація відкритих вільних просторів в інтер'єрі, заповнених світлом, повітряні мости, які з'єднають каскадні зелені тераси. Білосніжні фасади унікальної форми подарують архітектурному ансамблю відчуття невагомості і нескінченності.

Також практично все в комплексі буде інноваційним - починаючи від зовнішнього вигляду, використовуваних матеріалів (таких, наприклад, як вікна без рам), до технології "розумного будинку". Тут будуть використані енергозберігаючі технології, системи вентиляції, нові технології фасадів і т. д.

Intergal City органічно поєднує всі сфери сучасного життя. В його футуристичних елегантних вежі розмістяться елітні житлові апартаменти і пентхауси. Також у комплексі розташується сучасний бізнес-центр з відкритими терасами і зонами відпочинку під відкритим небом. Торгово-розважальний центр з галереєю бутіків, супермаркет, розкішний SPA-центр з басейном, фітнес-центр з тренувальними залами, ряд кафе і ресторанів - до послуг жителів комплексу будуть всі можливості сучасного стилю життя. Крім того, передбачені просторий підземний паркінг і гостьова автостоянка відкритого типу.

Інноваційні рішення впроваджуються і в інших проектах компанії "Інтергал-Буд". Зокрема, це лаунж-зона на даху в ЖК "Малахіт". Там можна і посмажити барбекю під відкритим небом, і випити ранкову каву. У РК "Нивки-парк" на верхніх поверхах є можливість встановити справжній камін - зовсім як в заміському будинку, хоча цей комплекс розташований в крокової доступності від метро. А в ЖК "Володимирський" передбачена система "розумний будинок". У цьому комплексі ідеально поєднуються комфорт і затишок, технологічність і зручність.

"Інтергал-Буд" прагне облагороджувати території навколо своїх комплексів. Наприклад, вперше на ринку житла комплекс "Озерний гай Гатне" має власні озера, на яких живуть лебеді, і комфортні пляжі з шезлонгами. Територія житлового комплексу продумана до дрібниць і буде мати повноцінну власну інфраструктуру на закритої безпечної території.

Компанія: ІТ-Інтегратор

Інновації: побудова системи "Розумний і безпечний місто" у Запоріжжі, створення віртуального центру для тренування вертолітників в НВО "Авіа", поставка та впровадження інноваційних лабораторій для проектного навчання в середні школи, забезпечення кібербезпеки вітчизняних корпорацій і SMB-компаній

Галузь: IT-послуги
Локалізація підприємств: штаб-квартира у Києві та представництва у 17 містах України

"ІТ-Інтегратор" - найбільший розробник та постачальник ІТ-рішень для корпоративного і державного секторів в Україні. Компанія спеціалізується на розгортанні базової ІТ-інфраструктури, мережевої інфраструктури, інженерної інфраструктури, інформаційної безпеки, впровадженні дата-центрів, контакт-центрів, сервісних центрів, систем управління та моніторингу, надання хмарних сервісів (SaaS). Також "ІТ-Інтегратор" поставляє інноваційні рішення у сферах Smart&Safe City ("Розумний і безпечний місто"), кібербезпеки для компаній, освіти та ін. Компанія заснована 5 грудня 2000 р.

З минулого року компанія реалізує масштабний проект побудови системи Smart&Safe City на замовлення міської влади Запоріжжя. Використаний цілий спектр нестандартних інноваційних IT-рішень. Для побудови комплексної системи відеоспостереження в масштабах міста розгорнуто контейнерний, тобто мобільний дата-центр. До 2020 р. на вулицях Запоріжжя буде встановлено 3,5 тис. відеокамер, які забезпечать безпеку городян. Для роботи системи компанія розгорнула комплексну IT-інфраструктуру, організувала канали зв'язку, запровадила спеціальне програмне забезпечення. Проект покликаний зробити дороги і вулиці Запоріжжя більш безпечними та оперативно координувати роботу комунальників з різних міських служб.

Також "ІТ-Інтегратор" взяв участь у масштабному інноваційному проекті для українського оборонного комплексу. Компанія виступила підрядником створення унікального віртуального центру для тренування пілотів вертольотів, запущеного НВО "Авіа" в Кременчуці в лютому минулого року. "ІТ-Інтегратор" супроводжував технічне оснащення комплексу. Його ядром став тренажер-вертоліт, для управління яким організований диспетчерський пункт для інструктора, оснащений шістьма моніторами, які формують відеостіну. Пункт повинен вирішувати задачу моделювання позаштатних сценаріїв при польотах, наприклад: відмова двигуна, механічне пошкодження вертольота, складні погодні умови.

Компанія також розгортає інноваційні освітні лабораторії в школах. Це дозволяє вчителям використовувати самі сучасні підходи у навчанні, поєднуючи в одному курсі природничі науки, технології, інженерію, мистецтво і математику. Учні при цьому займаються конструкторської та винахідницької діяльністю або арт-дисциплінами, що готує їх до освоєння професій майбутнього.

Компанія: KNESS

Інновації: повний цикл сонячної енергетики
Галузь: "зелена" енергетика
Локалізація підприємств: Вінницька область

KNESS - українська група компаній міжнародного рівня, яка розробляє технології і реалізує проекти відновлюваної та традиційної енергетики.
Група компаній активно співпрацює з ЄБРР, рядом інших міжнародних компаній і банків. У березні 2018 р. KNESS Group та ЄБРР підписали кредитну угоду на будівництво трьох фотогальванічних станцій сумарною потужністю 33,9 МВт. У липні 2018 р. KNESS Group розпочала співпрацю з данським Інвестиційним фондом для країн, що розвиваються (IFU) у сфері відновлюваної енергетики.

Примітно, що історія KNESS почалася менше десяти років тому, коли в 2009 р. група інженерів-енергетиків заснувала компанію "Подільський Энергоконсалтинг" - проектування і будівництво об'єктів розподільчих мереж для електроенергетичних компаній та промислових підприємств. За три роки наполегливої роботи компанія домоглася репутації пунктуального та надійного партнера. Спираючись на свій досвід у традиційній енергетиці і репутацію, у 2012 р. компанія однією з перших в Україні почала проектувати і будувати об'єкти відновлюваної енергетики.

Сьогодні саме сонячна енергетика стала основним напрямком діяльності KNESS. А це не тільки будівництво сонячних станцій, але і створення інфраструктурних можливостей для розвитку ринку, оскільки без конкурентоспроможного обладнання та якісних розподільних мереж будь-яка енергетична модель неможлива.

У 2015 р. був запущений завод з виробництва металоконструкцій та електротехнічного обладнання для відновлювальної енергетики та розподільчих мереж. У 2016 р. виробнича компанія групи - KNESS Product - успішно освоїла серійний випуск такого високотехнологічного обладнання, як централізовані інверторні станції.

Вже в 2015 р. компанія вийшла на рівень генпідрядника у проектах промислової сонячної енергетики, що працює за міжнародними стандартами ЕРС. І з 2016 р. стала відома в Україні та за її межами під брендом KNESS, до якого сьогодні входять компанії з проектування та будівництва ФЕС, виробництва комплектуючих та високотехнологічного обладнання, експлуатаційного обслуговування ФЕС і власний дослідницький центр. Для розвитку сучасних видів виробництва і освоєння інноваційних технологій в 2017 р. в групі компаній створено власний центр інноваційних розробок в галузі відновлюваної енергетики KNESS RnD Center.

Сьогодні група компаній KNESS - це більше тисячі робочих місць, міжнародне представництво української галузі ВДЕ та зменшення викидів СО₂ на 380,48 т в рік.

Компанія: "Кліарі Енерджі"

Інновації: будівництво та експлуатація биотеплоэлектростанций, біогазових установок, сонячних і вітрових електростанцій
Галузь: "зелена" енергетика
Локалізація підприємств: Корюківська ТЕС та інші об'єкти в 10 областях України

"Кліарі Енерджі" займається будівництвом і експлуатацією електростанцій на біомасі, біогазі, вітру і сонячної енергії. Підприємство працює на ринку альтернативної енергетики з 2015 р., реалізуючи вироблену електроенергію на оптовому ринку України за "зеленим" тарифом. Як лідер ринку "Кліарі Енерджі" вважає своєю місією розвиток "зеленої" енергетики в Україні для забезпечення енергетичної незалежності країни.

Першим великим проектом "Кліарі Енерджі" стала теплоелектростанція в Корюківці Чернігівської області, введена в експлуатацію в жовтні 2016 р. Потужність ТЕС - 3,5 МВт. Станція працює на біомасі. В якості сировини використовуються залишки деревини і відходи місцевої лісозаготівельної і деревообробної промисловості (тирса, обапіл, обзол). У проект вкладено понад 10 млн євро, частину з яких становили банківські кредити, а частина - інвестиції європейських партнерів. Для комплектації ТЕС було придбано сучасне обладнання виробництва британських компаній Cochran та Sax Lund International, німецької компанії Siemens і литовської Enerstena.

Такі теплоелектростанції на біопаливі, як Корюківська ТЕС, мають всі шанси стати рятувальним кругом для українських населених пунктів, які знаходяться далеко від великих атомних або теплових станцій. Чернігівська область, наприклад, виробляє мало електроенергії, і їй доводиться імпортувати її з інших регіонів. Станція в Корюківці у безпосередній близькості від споживачів дозволила частково вирішити цю проблему, замінивши 10 млн куб. м природного газу в рік для виробництва електроенергії, що заощаджує державі 75 млн грн в рік.

Ще десятки мільйонів кубометрів природного газу на рік дозволяють економити когенераційні установки з вироблення електроенергії з біогазу на полігонах твердих побутових відходів. Їх у "Кліарі Енерджі" вже більше десятка в різних областях країни. Полігони ТПВ є джерелом виникнення небезпечного газу - метану. "Кліарі Енерджі" проводить на полігонах заходи з дегазації, спрямовані на максимальний збір та утилізацію біогазу з подальшим виробництвом електричної енергії.

У планах на найближчий рік - будівництво біогазових установок в кількох областях України, а також друга черга Корюківської ТЕС. Крім того, команда "Кліарі Енерджі" працює над центром газифікації тріски в Чернігівській області. Це дозволить значно знизити вартість теплової енергії для кінцевого споживача порівняно з іншими альтернативними джерелами енергії.

Компанія: LimpidArmor

Інновації: система Land Platform Modernization Kit для важкої броньованої техніки
Галузь: IT-розробки
Локалізація підприємств: Київ

LimpidArmor Inc. - український технологічний стартап, який спеціалізується на віртуальній і доповненої реальності (VR & AR), робототехніки, штучному інтелекті й аналізі даних. Є офіційним партнером Microsoft, Optix і Nvidia.
Заснована підприємцем, ветераном АТО Михайлом Гречухиным в січні 2017 р., компанія розробила на основі технології Microsoft HoloLens унікальну систему Land Platform Modernization Kit для важкої броньованої техніки, яка відповідає стандартам НАТО. Система успішно пройшла бойове тестування на танку Т-64 на танковому полігоні "Десна".

LimpidArmor є єдиною українською компанією, що має членство в робочій групі при технічному комітеті НАТО з питань стандартизації систем доповненої реальності для наземних платформ. "Наш прототип не тільки був створений у відповідності з натовськими вимогами, більш того - ми беремо участь в експертній групі, на яку покладено функції розробки цих стандартів", - підкреслює стратегічний директор LimpidArmor Ольга Дмитрук.

Як пояснює Михайло Гречухін, Land Platform Modernization Kit - це не просто шолом доповненої реальності, який дозволяє операторам танків бачити на екрані AR-очок Microsoft HoloLens повну панораму того, що відбувається зовні броньованої машини, а отже, краще ворога володіти ситуацією на полі бою. Це комплексне рішення, здатне візуалізувати практично всі процеси, пов'язані з управлінням та обміном інформацією між операторами наземного транспорту, а також зменшити втрати від "дружнього" вогню.

Завдяки восьми камер з оптичною стабілізацією, що встановлюються на корпусі броньованого транспортного засобу, і власного програмного забезпечення відбувається "склеювання" потокового відео в 360-градусну панораму навколишнього простору в режимі реального часу. Цю видеопанораму і спостерігає оператор.
Однак на цьому можливості Land Platform Modernization Kit не закінчуються. Система дозволяє виводити на екран також телеметрію всіх систем бойової машини, статуси завдань, мети, інтерактивні підказки розміщення дружніх і ворожих бойових одиниць. Що цікаво, Land Platform Modernization Kit можна підключити до системи управління вогнем і з її допомогою одержувати дані з безпілотних літальних апаратів. Перевагою є той факт, що система може гнучко налаштовуватися відповідно до вимог замовника. Іншими словами, розробка може модернізувати будь-який тип наземної техніки - як військової, так і цивільної.

Компанія: Masterсard

Інновації: розвиток концепції "розумне місто", платформа цифрових гаманців Masterpass, діджитал-платформа (MDES) для безконтактних оплат з мобільних пристроїв
Галузь: фінансові послуги, технології
Локалізація в Україні: представництво Mastercard Europe в Україні (Київ р.)

Міжнародна компанія Mastercard управляє найшвидшою в світі платіжної мережею, яка об'єднує понад 210 країн світу. Інновації компанії наочно демонструються її продуктами, такими як платформа цифрових гаманців Masterpass, платформа токенизации MDES та ін. В 2018 р. компанія Mastercard увійшла у рейтинг ТОП-100 технологічних лідерів світу за версією Thomson Reuters.

Одним з важливих інноваційних напрямків Mastercard в Україні є розвиток концепції "розумне місто", зокрема, завдяки впровадженню технології безконтактної оплати в міську інфраструктуру. У 2015 р. компанія Mastercard разом з партнерами запустила знаковий проект: Київ став п'ятим містом у світі, де запрацювало рішення безконтактної оплати проїзду безпосередньо на турнікеті в метрополітені. Сьогодні технологія безконтактної оплати Mastercard доступна також у фунікулері Києва і Одеси, автобусах Мукачева, в трамваях столиці та Львова. У 2018 р. компанія у партнерстві з українськими банками реалізувала два великих проекту з терміналізації і переведення на кешлесс торговців на ВДНГ і НСК "Олімпійський". А зараз Mastercard разом з "Ощадбанком" працює над проектом впровадження безготівкових платежів на ринку "Столичний" у Києві.

Також одним із пріоритетів компанії є розвиток безконтактних оплат з підключених пристроїв за допомогою мобільних гаманців в Україні. Глобальна цифрова платформа токенизации MDES забезпечує роботу таких рішень, як Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, а також банківських цифрових мобільних гаманців. Сумарно 18 банків зараз активували гаманці для своїх користувачів за допомогою діджитал-платформи Mastercard, всього на платформі в Україні працює вже 21 NFC-гаманець.

Платформа цифрових гаманців Masterpass дозволяє здійснювати оплати в один клік, без необхідності введення даних платіжної картки різних банків і платіжних систем. Сьогодні з Masterpass в Україні можна розраховуватися за покупки на сайтах сотень тисяч світових торговців і понад 2,5 тис. українських, серед яких LeBoutique і Rozetka; оплачувати послуги і товари на сайті і в мобільному додатку "Нової Пошти"; купувати квитки на сервісах "Укрзалізниці", Parter.ua, Concert.ua; здійснювати комунальні платежі: iPay.ua, Portmone, EasyPay, Vodafone Pay, MobiPay, Tachcard, UkrBilling, ГІОЦ, ГЕРЦ, 104.ua; оплачувати таксі в додатку Etaximo, а також паркування з Parking UA; переводити гроші, в тому числі по телефону або e-mail, на платформі Karton.ua; платити за паливо, навіть не виходячи з авто, в додатках WOG Pride і OKKO Fishka; поповнювати рахунок мобільного та користуватися мобільним банкінгом і ще більш ніж 300 мереж у програмі VodafonePay.

Компанія: Nokian Tyres

Інновації: концепція подвійної шипування Nokian Eco Stud 9, застосовувана в шинах Nokian Hakkapeliitta 9/9 SUV, технологія міцної боковини Aramid Sidewall Technology для SUV-шин, індикатори безпеки DSI і WSI, концепція Nokian Cryo Crystal 3 в Nokian Hakkapeliitta R3/R3 SUV - спеціальні мікрокристали в гумової суміші протектора для кращого зчеплення і управління

Галузь: виробництво та реалізація автомобільних шин
Локалізація підприємств: р. Нокіа (Фінляндія), р. Всеволожськ (Росія)

Фінська компанія Nokian Tyres - найпівнічніший в світі виробник шин, що забезпечує спокій і впевненість на дорозі у будь-яких погодних умовах. Компанія відома в усьому світі як лідер передових технологій і винахідник першої в світі зимової шини.

Головне завдання відділу досліджень і розробок Nokian Tyres - розробляти шини для водіння в складних погодних умовах. Nokian Tyres має патенти на власні розробки, такі як технологія Nokian Aramid Sidewall, завдяки якій збільшується міцність і зносостійкість SUV-шин, революційна концепція шипування Nokian Eco Stud 9, яка забезпечує відмінний баланс між подовжнім і поперечним зчепленням на льоду за рахунок використання двох видів шипів, концепція Nokian Cryo Crystal 3, індикатор зносу DSI, що наочно демонструє водієві залишкову глибину протектора і придатність шини до експлуатації. Ці і багато інші інноваційні рішення (ламелі-насоси, вентурні канавки, Silent Groove дизайн тощо), підвищують безпеку і комфорт водіння, реалізовані в новітніх моделях шин: Nokian Hakkapeliitta 9, Nokian Hakkapeliitta R3, Nokian WR SUV 4, Nokian Hakka Black 2 та ін.

Більше половини витрат на розробку продукції припадає на випробування в природних умовах на полігоні в Івало в частині фінської Лапландії, 300 км за Північним полярним колом. Неможливо досягти потрібних результатів, проводячи тестування тільки в лабораторних умовах. Тому шини, тестування яких проводиться в екстремальних умовах Заполяр'я, користуються заслуженим визнанням клієнтів з усього світу і відрізняються логічним і передбачуваним поведінкою у будь-яких умовах. Вся інноваційна діяльність Nokian Tyres спрямована на поліпшення технічних і експлуатаційних показників шин. І бачимо результат - безпечні шини, які не раз підтверджували свою якість перемогою в незалежних тестах і досягненням нових світових рекордів.

Дистрибуція шин Nokian в Україні здійснюється через франчайзингову мережу шинних центрів Vianor, яка налічує понад 170 центрів. Кожен центр Vianor - це великий вибір шин Nokian та інших брендів, автомобільних аксесуарів і приладдя, а також широкий спектр робіт: від шиномонтажу до діагностики різних агрегатів і вузлів автомобіля.

Компанія: Октава Киберзахист

Інновації: створення Центру управління кібербезпеки
Галузь: IT-послуги
Локалізація підприємств: Київ

"Октава Киберзахист" - перший в Україні оператор послуг з кіберзахисту. Компанія заснована в 2017 р. як реакція на вразливість українського бізнесу і держсектора перед кібератаками. Наприклад, гучний вірус Petya вразив до 80% компаній і організацій. На три дні діяльність третини економіки була паралізована. "Одні добу простою бізнесу України - це 0,4% ВВП. Або близько 10 млрд грн", - підкреслює засновник компанії "Октава Киберзахист" Олександр Кардаков.

Незважаючи на настільки значні втрати, український бізнес продовжує працювати практично без захисту, що робить його вразливим перед новими загрозами. "Вузьке горло" - це наявність фахівців, так як навіть великим компаніям, здатним запропонувати великі зарплати, важко знайти справжніх спеців з кіберзахисту. Але завдяки тому, що з'явилася "Октава Киберзахист", ситуація не безвихідна.

У 2018 р. на базі компанії "Октава Киберзахист" запущено перший в Україні комерційний SOC (Security Operation Center) - Центр управління кібербезпеки. Він працює на базі технологій Cisco. Нова майданчик є також лабораторією і центром компетенцій, де можна демонструвати і моделювати будь-які рішення в області кібербезпеки. SOC надає ряд послуг: управління засобами кібербезпеки, автоматизоване виявлення і блокування кібератак в реальному часі, виявлення і розслідування киберинцидентов, аналіз ризиків кібербезпеки. "Ми використовуємо активні сенсори, які дозволяють збирати дані про погрози. А також аналізуємо те, що на поточний момент відбувається в режимі реального часу, щоб не наздоганяти загрозу, а запобігати її", - розповідає технічний директор компанії "Октава Киберзахист" Олексій Швачка.

Оператор орієнтований на середній бізнес, якому не під силу створювати окремі підрозділи кіберзахисту, а також на великі компанії, яким невигідно утримувати цілодобову чергову зміну інженерів кібербезпеки і самостійно виконувати всю рутинну роботу. "Октава Киберзахист" володіє системами, здатними автоматизувати такі завдання.

Щоб надавати послугу моніторингу мережі клієнта, у оператора повинні бути розгорнуті апаратні і програмні засоби на стороні клієнта. Це можуть бути гібридне рішення (коли у клієнта вже є свої системи) або повний аутсорсинг. Таким чином, інноваційні пропозиції від "Октава Киберзахиста" дозволяють знайти найбільш вдале і сильне рішення для будь-якої компанії, що бажає забезпечити собі надійну кібербезпека із залученням новітніх світових технологій і найкращих в Україні фахівців.

Компанія: OLYMP Alcohol Company

Інновації: крафтовый цех для виробництва першої крафтового горілки в Україні
Галузь: виробництво алкогольних напоїв
Локалізація підприємств: смт Малинівка, Харківська область

Лікеро-горілчаний завод PRIME (виробничий майданчик OLYMP Alcohol Company), побудований з нуля, почав свою роботу в 2006 р. Інноваційне, сучасне підприємство здатне виробляти 24 млн бут./міс. Вперше в Україні на заводі PRIME відкрито виробництво першої крафтового горілки на основі авторських рецептів відомого ботаніка Клима Житника.

"Крафт" - це "ремесло", "майстерна робота". А в основі будь-якої видатної роботи лежить унікальна ідея. Клим Житник цікавився лікувальними властивостями трав Слобожанщини і особливу увагу приділяв секретів виготовлення спиртових настоянок. У 1863-1873 рр. Житник працював на винокурні поміщика Дмитрієва в Чугуївському районі Харківської губернії, де мав можливість експериментувати і підбирати рецептури цілющих настоянок.

Його рецептури лягли в основу технології виробництва ТМ "Тощо. Житник" - першої крафтового горілки в Україні, основа для якої готується в крафтовом цеху на заводі PRIME. У крафтового горілці "Тощо. Житник" компанія використовують виключно натуральні інгредієнти - мед, корінь калгану, цвіт липи та акації, причому тільки українського походження, що закуповуються у перевірених постачальників.

Крафт вимагає майстерності і відповідного обладнання. Виробництвом крафтового горілки на заводі PRIME займаються кращі технологи заводу, справжні майстри своєї справи з десятирічним досвідом. І, напевно, в Україні тільки завод PRIME має обладнання потрібного рівня.

До випуску першої крафтового горілки на заводі готувалися з 2015 р.: вивчали рецептури, підбирали обладнання, робили пробні партії напою, які потім тестували за допомогою фокус-груп. Одним з головних умов для випуску напою стало створення унікального експериментального цеху, який розпочав роботу вже у 2016 р. Навесні 2017 р. OLYMP отримав підтверджуючі документи на виробництво першої в Україні крафтового горілки.

У цьому році на IX міжнародному конкурсі Best Drink-2018 всі три позиції крафтового горілки "Тощо. Житник" отримали золото від професійних дегустаторів: "Ін. Житник Зернова" за видатну м'якість і високі органолептичні показники, "Ін. Житник Калганова з медом" перемогла у спеціальній номінації "Інноваційний напій року",

"Др. Житник Крафтова", скупажированная з ароматними спиртами білої акації і пшеничних висівок, очолила номінацію "Відкриття року".

Компанія: Радионикс

Інновації: активні радіолокаційні головки самонаведення для ракет, підвісна система радіоелектронної боротьби для бомбардувальників і багатофункціональний радар "Есмеральда"

Галузь: оборонна промисловість
Локалізація підприємств: Київ

ТОВ "Радионикс" є однією з найбільш динамічно розвиваються компаній України на ринку розробки, модернізації та виробництва систем радіолокації, навігації та радіозв'язку. З моменту заснування компанією взято курс на створення конкурентоспроможних складних виробів, які не поступаються за своїми технічними характеристиками кращим світовим зразкам. Високий науково-технічний потенціал, наявність матеріально-технічної та випробувальної бази та технологічні можливості дозволяють підприємству здійснювати повний цикл розробки, випробувань і постановки на серійне виробництво найбільш складних виробів сучасної радіоелектронної техніки.

У жовтні 2018 р. на минулому в Києві XV Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та Безпека" підприємство "Радионикс" представило безліч нових виробів. Серед них - кілька нових активних радіолокаційних головок самонаведення (АРГСН) для ракет "повітря-повітря" і "земля-повітря" середньої дальності, підвісна система радіоелектронної боротьби (РЕБ) для бомбардувальників Су-24 і багатофункціональний радар "Есмеральда".

Як розповів директор ТОВ "Радионикс" Станіслав Зав'ялов, дослідний зразок багатофункціональної системи управління озброєнням "Есмеральда" може бути використаний в зенітно-ракетних комплексів середньої дальності і винищувачах Су-27 і Міг-29. Особливостями системи є використання кодованих фазоманипулированных сигналів, збільшена дальність виявлення і супроводу цілей (90-160 км для повітряних цілей і 40-150 км для наземних і морських), а також можливість роботи з ракетами, що мають АРГСН.

Нові АРГСН, розроблені "Радиониксом", можуть бути використані ракети Р-27 (як старого покоління, так і модернізованих) і нових ракет "повітря-повітря" калібру 200 мм. Ця ж компанія розробляє головки самонаведення і для протикорабельної крилатої ракети "Нептун". Однак ця розробка поки тримається в секреті. "Я думаю, що вона буде представлена на наступних виставках", - зазначив Зав'ялов.

Ще однією новинкою став бортовий комплекс РЕБ "Вир". Такий комплекс підвішується на військові літаки або вертольоти, щоб під час польоту пригнічувати радіолокаційні системи зенітних ракетних комплексів, винищувачів, а також активних і полуактивных головок самонаведення ракет. Представлена на виставці модифікація "Вир-КМ" призначена для оснащення надзвукових фронтових бомбардувальників Су-24. В цьому році почалися льотно-конструкторські випробування комплексу "Вир-КМ" у ВСУ.

Компанія: Royal Canin

Інновації: виведення на ринок дієтичного продукту Anallergenic
і ветеринарної лінійки кормів ICU
Галузь: виробництво і реалізація кормів для котів і собак
Локалізація підприємств: всеукраїнська мережа дистрибуції

Компанія Royal Canin вже 50 років займається розробкою раціонів, які відповідають індивідуальним потребам котів і собак. Корми для домашніх тварин розробляються з урахуванням їх фізіологічних особливостей, розмірів, віку і породи. Весь цей час команда ветеринарних лікарів і фахівців в області харчування безперервно спостерігає, вивчає і збагачує свої знання про собак і кішок. Завдяки цьому Royal Canin постійно вдосконалює рецептури кормів з точки зору їх поживну цінність (вміст білків, жирів, вітамінів, мікроелементів), засвоюваності і смакової привабливості для котів і собак.

Крім того, компанія є новатором у розробці раціонів виключно для собак великих порід. Це дало хорошу базу для подальшого створення кормів, відповідних розміром тварин.

Також Royal Canin стала першопрохідцем у виробництві кормів для однієї конкретної породи - все почалося з перських кішок. Незабаром лінія кормів для кішок поповнилася ще новинками - дієтою для кастрованих тварин і окремим раціоном для кішок, що живуть виключно в приміщенні.

Однією з останніх інновацій став продукт Anallergenic. На його розробку пішло 10 років досліджень - і все для того, щоб створити дієту нового покоління, яка допомагає диференціювати алергічні реакції у собак і кішок.

Серед останніх інноваційних продуктів можна також відзначити лінійку ICU. Це харчування, яке допомагає ветеринарним лікарям рятувати більше тварин. ICU Royal Canin - лінійка рідких повнораціонних кормів для котів і собак, розроблених спеціально для годування через зонд у відділеннях інтенсивної терапії ветеринарних клінік.

Правильне годування вважається невід'ємною частиною догляду за домашніми тваринами, що перебувають у критичних станах. Раціони ICU враховують зниження обсягів годівлі тварин і містять адаптоване кількість легкодоступних енергії, білків, жирів, інших поживних речовин, а рідка форма раціонів дозволяє годувати через спеціальні трубки (зонди) тих тварин, які з якихось причин не можуть їсти самостійно.

У тварин в критичному стані можуть спостерігатися супутні захворювання, які вимагають особливого дієтологічного підходу. При створенні рідких раціонів компанія Royal Canin врахувала і цю особливість. Наприклад, ICU Gastrointestinal Low Fat Liquid призначений для годування через зонд тварин з супутнім запаленням підшлункової залози, а ICU Renal Liquid - для пацієнтів з нирковою недостатністю.

Компанія: САН Інбев Україна

Інновації: запуск програми 100+ Accelerator для підтримки підприємців, які вирішують глобальні проблеми сталого розвитку
Галузь: виробництво пива
Локалізація підприємств: пивзаводи в Чернігові, Харкові та Миколаєві

ПАТ "САН Інбев Україна" (AB InBev Efes) є одним з лідерів українського пивоварного ринку. Це спільне підприємство найбільшої в світі пивоварної компанії AB InBev (Anheuser-Busch InBev) і найбільшої пивоварної компанії Туреччини Anadolu Efes.

В цьому році компанія AB InBev оголосила програму 100+ Accelerator і запросила вчених, підприємців і технічних фахівців подавати заявки на участь. Мета програми - об'єднати видатні уми планети для вирішення 10 головних проблем в галузі сталого розвитку. Запуск 100+ Accelerator ґрунтується на оголошених AB InBev метою сталого розвитку до 2025 р. Використання натуральних інгредієнтів, турбота про навколишнє середовище та процвітання спільнот - до цього прагне лідер пивоваріння. AB InBev має намір поліпшити життя спільнот, частиною яких є, і відігравати позитивну роль у їх розвитку.

100+ Accelerator покликаний розвивати перспективні ідеї і потенційно успішні технології. Це відображає головну мету AB InBev - побудувати компанію, яка буде ефективно працювати наступні 100 і більше років. AB InBev шукає партнерів, які зможуть запропонувати проривні рішення в різних областях, включаючи бережне ставлення до води, ефективне агровиробництво, відповідальне споживання ресурсів та використання екологічної упаковки.

"Наша мрія - об'єднувати людей, щоб робити світ краще, тому ми прагнемо зберігати навколишнє середовище і підтримувати місцеві громади. Глобальна зміна клімату - актуальна проблема людства, впливає на природні ресурси, використовувані у виробництві нашого високоякісного пива. Сьогодні, як ніколи раніше, ми розглядаємо сталий розвиток як каталізатор для інновацій", - підкреслив генеральний директор AB InBev Карлос Бріто.

"Ми розуміємо, що не можемо досягти наших цілей в області сталого розвитку самостійно. Як глобальна пивоварна компанія, що працює в більш ніж 50 країнах, ми раді слідувати своєму підприємницького духу і співпрацювати з урядами, громадськими організаціями, університетами та інноваційними кластерами для вирішення найважливіших проблем людства, - прокоментував директор з питань сталого розвитку та закупівель AB InBev Тоні Миликин. - Ми маємо хороші можливості допомагати підприємцям, які вирішують локальні проблеми. Завдяки 100+ Accelerator інноватори зможуть скористатися нашими ресурсами, досвідом і глобальною присутністю для того, щоб їх досягнення були більш масштабними і навальними".

Компанія: Тотал Україна

Інновації: нова лінійка моторних масел ELF Evolution RN
Галузь: реалізація нафтопродуктів
Локалізація підприємств: офіційне представництво міжнародного нафтогазового концерну

Компанія "Тотал Україна" є частиною Total Marketing&Services, комерційного підрозділу французької групи Total - четвертого за величиною нафтогазового концерну в світі. У листопаді Total Marketing&Services і "Тотал Україна" представили українським споживачам нову лінійку моторних масел ELF Evolution RN, випущену в лімітованої упаковці і присвячену 50-ій річниці співпраці компаній Renault і ELF.

Компанію ELF і французького автовиробника Renault об'єднує піввікова історія інновацій і досвіду в розробці моторних масел. Прагнення передбачати тенденції ринку, а також використання новітніх технологій допомагають партнерам забезпечити максимальну продуктивність автомобілів як у повсякденних умовах, так і на гоночних треках. Досвід компанії ELF у сфері автоспорту і її вірність якості дозволяють партнерам розробляти високоефективні продукти, якими щодня користуються мільйони автомобілістів. Розробляючи продукти як для звичайних водіїв, так і для автогонщиків, компанія ELF прикладає максимум зусиль для постійного поліпшення моторних масел, захищаючи двигуни автомобілів Renault від зносу і корозії, а також підвищуючи їх надійність і економічність.
Цінності, які лежать в основі багаторічного партнерства, надихнули компанію ELF на створення нової кобрендинговій лінійки моторних масел ELF Evolution RN-Tech, які підходять для всіх моделей автомобілів Renault, випущених в 2018 р. Нові продукти відповідають сучасним стандартам для автовиробників RN17, RN17 FE і RN RSA.

Для розробки трьох нових видів масел компанія ELF використовувала всі доступні технологічні інновації. Масла RN-Tech Elite FE 0W-20 для нової моделі Scenic IV MPV і ELF Evolution RN-Tech Sport 0W-40 для спортивного купе Alpine A110 є яскравими прикладами інноваційних розробок. Перевершуючи новітні технічні та екологічні вимоги, встановлені стандартами Асоціації європейських виробників автомобілів, нова лінійка масел сприяє економії палива, зменшуючи тертя елементів двигуна. Зокрема, моторне масло ELF Evolution RN-Tech Elite FE 0W-20 дозволяє скоротити витрату палива на 3%.

"Незважаючи на всі випробування, компанії ELF і Renault успішно співпрацюють вже протягом 50 років, - зазначив віце-президент Total Lubrifiants Матьє Сула. - Більш того, все тільки починається, адже разом з компанією Renault ми готові долати будь-які екологічні, технічні та комерційні виклики, які можуть зустрітися нам у майбутньому".

Корпорація: Укрбуд

Інновації: впровадження системи розумного будинку CLAP
Галузь: будівництво
Локалізація підприємств: Київ

Загалом в активі Української державної будівельної корпорації "Укрбуд" 49 проектів у Києві. З них 23 житлових комплексу (в загальній складності 60 будинків) вже введені в експлуатацію, 26 - будуються зараз. Девелопером всіх поточних проектів "Укрбуду" є компанія "Укрбуд Девелопмент".

У 2018-2020 роках в житлових комплексах "Укрбуду" у Києві встановлять першу вітчизняну систему розумного будинку CLAP. Це ексклюзивна домовленість з українським стартапом Clever Apartment. Систему від CLAP встановлять в 20 тис. квартир від "Укрбуду". Житло буде передаватися покупцям вже з встановленою системою. Вперше в історії українського будівництва забудовник номер один в країні впроваджує новітню IT-технологію розумного простору.

Проект CLAP був початий в 2017 р. Його засновник Олександр Пойманов шукав для себе комплексне рішення домашньої автоматизації і доцільного використання ресурсів. Через відсутність якісної пропозиції на ринку було прийнято рішення створити власний проект, який задовольнить потреби кожної людини поліпшення умов житла, вирішить питання раціонального використання ресурсів і допоможе економити кошти, які витрачаються на оплату комунальних послуг. Спираючись на власний досвід, враховуючи особливості сучасного українського побуту і беручи до уваги світові досягнення у цій сфері, команда українських розробників зуміла створити продукт нового покоління - інноваційну технологію розумного будинку CLAP. Проведені розробниками тести довели, що місячна економія при використанні CLAP може становити до 40%.

CLAP - це перша комплексна система розумного будинку, створена в Україні. Вона складається з сучасних ергономічних пристроїв і управляється за допомогою мобільного додатку - як вдома, так і на відстані. Її основні переваги - безпека, комфорт і затишок, збереження ресурсів та економія на комунальних платежах. CLAP - український продукт, і всі стадії виробництва здійснюються в Україні. Це єдина сучасна технологія розумного будинку, що об'єднала в собі автоматизацію домашнього простору та житлового комплексу в цілому.

"Партнерство з розробниками системи CLAP - це наш шанс довести, що ми прагнемо не просто будувати, а створювати в наших будинках справжній домашній затишок. Це важливий крок на шляху до справжніх інновацій, який ми обрали, - розповідає генеральний директор компанії "Укрбуд Девелопмент" Олег Майборода. - Але цей крок не єдиний. У формуванні комфорту ми сповідуємо системний підхід, тісно пов'язуючи всі системи як всередині, так і зовні будинку. Наша мета - це створення нового стандарту життя в Україні".

Компанія: Укрлендфармінг

Інновації: виробництво яєчного порошку, "мармурової" яловичини та ін.
Галузь: рослинництво, тваринництво, виробництво яєць і яєчних продуктів, харчова промисловість
Локалізація підприємств: всеукраїнська мережа агропромислових активів

"Укрлендфармінг" - найбільший український агропромисловий холдинг за об'ємом земельного банку та виробництва яєць. Група компаній вирощує сільськогосподарські культури, розводить велику рогату худобу для виробництва молока і м'яса. Яйця і яєчні продукти група експортується в 40 країн світу.

Серед безлічі інновацій, впроваджених компанією за останні роки, виділимо виробництво "мармурової" яловичини - продукту, що має дуже високий експортний потенціал.

Хоча поголів'я м'ясної великої рогатої худоби в цілому по країні істотно знижується, ГК "Укрлендфармінг" його нарощує. Як говорить директор по виробництву Василь Лобода, питання вигідності виробництва яловичини холдинг вирішує шляхом впровадження інновацій у технології вирощування та поліпшення генетики худоби.

"Ми шукаємо різні шляхи, як здешевити вирощування 1 кг м'яса. За останні роки, здається, знайшли золоту середину. І сьогодні у нас м'ясне поголів'я стає рентабельним. Ми працювали і над кількісним складом, і над генетикою, поліпшували кормову базу, навчали працівників нової технології відгодівлі. А це спеціальний раціон для тварин, який складається із зерна, силосу і білкових кормів. І ми вже отримуємо позитивний результат", - зазначив Василь Лобода.

За його словами, для досягнення таких показників не один рік пішов на те, щоб вивчити досвід застосування нових технологій вирощування великої рогатої худоби в інших країнах і створити такі ж умови в Україні. "Перед тим як починати роботу, я проїхав багато країн світу, вивчав там досвід застосування відповідних технологій. І ми пішли простим шляхом. М'ясне поголів'я вимагає простих умов утримання, і великих коштів для цього не потрібно. Вимагаються якісні і недорогі корми і місце, де можна цьому поголів'ю відпочити. Не треба великих приміщень. І в зимовий період тварини добре себе почувають на свіжому повітрі, незалежно від температури. Але якщо дощ і сніг - у них є де сховатися", - розповів він.

Сьогодні рентабельність кращих м'ясних ферм "Укрлендфармінга" становить близько 20%. Це досить високий показник. М'ясні породи, які вирощує "Укрлендфармінг", стають джерелом "мармурової" яловичини, яка високо цінується у всьому світі. Головні ринки збуту цієї продукції - країни Близького Сходу та Північної Африки. "Укрлендфармінг" планує нарощувати поголів'я м'ясного стада і, відповідно, збільшувати випуск продукції. У холдингу сподіваються, що і на внутрішньому ринку з'являться охочі купувати якісну "мармурову" яловичину.

    Реклама на dsnews.ua