• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

В Україні готують Зелену стратегію на 20 років

Експерти розробляють фундаментальні засади "Зеленої стратегії України" на наступні 20 років, яка ближчим часом буде представлена уряду

Міжнародний форум сталого розвитку 2023 (ISF2023)
Міжнародний форум сталого розвитку 2023 (ISF2023)
Реклама на dsnews.ua

Цій темі був присвячений Міжнародний форум сталого розвитку – 2023 (ISF2023), що відувася 20-21 вересня в Києві та Гаазі, передає "ДС".

Зелена стратегія України має задати орієнтири розвитку країни на принципах сталості з урахуванням вимог європейської та євроатлантичної інтеграції, міжнародного партнерства і нинішніх викликів. До її формування долучилися сотні учасників форуму – експерти сталого розвитку, представники виконавчої та законодавчої влади України, бізнес-сектору, а також міжнародних і громадських організацій.

"Здавалося б що під час війни, численних криз та викликів досить скептично звучить сталий розвиток суспільства. Проте, ключові принципи сталого розвитку мають бути закладені в кожне рішення на всіх рівнях політики держави, – констатувала Аліна Соколенко, Голова ASDE, міжнародна експертка зі сталого фінансування та ідеолог ISF2023. – Екологічні, соціальні та управлінські критерії – це мова інвестицій, яку Україна має враховувати в діалозі з західноєвропейськими партнерами".

Одне з наріжних питань стосувалося фінансування зеленого відновлення України. Так, перша заступниця Голови Національного банку України Катерина Рожкова наголосила, що відновлення вже має відбуватися відповідно до ESG-стандартів, що значно зекономить ресурси на перспективу: "Фінансова політика має постійно оновлюватися відповідно до національних змін та міжнародних викликів. Тоді як банківський сектор є посередником в розподілі фінансових ресурсів, в затвердженні бізнес-проєктів звертається особлива увага на дотримання нефінансових стандартів. Світ готовий надавати кошти тим компаніям, які є ментально готовими відповідати  екологічним, соціальним та управлінським принципам, що своєю чергою відкриває багато можливостей".

У свою чергу Еміль де Севрен Жаке, голова Нідерландсько-української торгової палати, наголосив, що треба знайти баланс між фінансовою доброчесністю і стимулюванням інвестицій в сталий розвиток, а також посилити співпрацю між європейським та українським бізнесом. Потрібно забезпечити доступ України до капіталу. Це виклик, але інвестування в українську економіку матиме довгострокові результати й допоможе побудувати стале і успішне майбутнє.

Загалом на форумі сталий розвиток розглядали як баланс між економічними та екологічними показниками за значної ролі громадянського сектору. 

Редактор: Алекса Швець
    Реклама на dsnews.ua