• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Науковці з'ясували, скільки чашок кави треба пити на день для покращення пам’яті та роботи мозку

Науковці заявили, що кава здатна серйозно поліпшити когнітивні функції нашого мозку

Реклама на dsnews.ua

Нове дослідження показало, що кава здатна поліпшити структуру мозку, передає "ДС" із посиланням на Mindbodygreen.

Мало хто починає свій день не з кави, адже завдяки їй ми прокидаємося і почуваємося бадьорими. А ще вчені довели, що вживання декількох чашок кави на день покращує роботу мозку. Якщо пити каву в правильних порціях, то вона буде дуже корисною для нас. Окрім того, що вона бадьорить і піднімає настрій, кава може допомогти продовжити життя і знизити ризик захворювання на діабет.

У ході нового дослідження взяли участь понад дві тисячі осіб у віці від 45 до 74 років. Метою експерименту стало дослідження мозку людей, яких розділили на чотири групи, що регулярно п’ють:

  • менше однієї чашки кави на день;
  • 1-2 чашки кави на день;
  • 3-4 чашки кави на день;
  • 5-6 чашок кави на день.

Науковці визначили, що ті люди, які регулярно пили по три-чотири чашки кави на добу, мали найсильнішу структуру мозку. Вчені враховували кілька факторів, включаючи товщину кори мозку, що зазвичай пов’язано з високим інтелектом. Ці результати доповнили велику кількість доказів того, що кава корисна як для мозку, так і для загального здоров’я.

Вчені також довели, що кава уповільнює процеси старіння мозку, знижує ризик на захворювання хворобою Паркінсона і Альцгеймера. Окрім того, результати дослідження показали, що кава здатна знизити ризик захворювання серцево-судинної системи у кілька разів. Також вживання кави запобігає хворобі на рак, неврологічним і метаболічним захворюванням. Хоча не всі дослідження визначають, скільки для цього потрібно пити кави. Відома лише рекомендована кількість – це три-чотири чашки на день, щоб напій позитивно впливав на здоров’я організму.

"Результати дослідження показали, що три-чотири чашки на день можуть зберегти здоров’я мозку, допомагаючи поліпшити когнітивні і загальні функції", — йдеться у висновках експерименту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua