• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Кулеба сказав, навіщо українських полонених вивезли до Угорщини

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба стверджує, що 11 українських військовополонених було вивезеноз Росії до Угорщини за допомогою Російської православної церкви в політичних інтересах угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана

Реклама на dsnews.ua

Про це голова МЗС заявив в ефірі національного телемарафону, повідомляє "ДС".

"Там була одна проста мета: Віктор Орбан мав показати угорцям і в Угорщині, і поза межами Угорщини, що він — їхній єдиний захисник. Уся ця операція була реалізована в політичних інтересах однієї людини", — сказав Кулеба.

Міністр, посилаючись на неофіційну інформацію, також додав, що до "обміну" "були залучені інші гравці, і не лише з Угорщини".

Як писала "ДС", 8 червня у Російській православній церкві заявили, що виступили посередниками при передачі 11 українських військовополонених "закарпатського походження" Угорщини. Віцепрем'єр Угорщини Жолт Шем'єн підтвердив цю інформацію. За даними ЗМІ, це було одноосібним рішенням Жолта Шем'єна, про яке ніхто в уряді не знав. Члени уряду були обурені такою самодіяльністю віцепрем'єра.

Український уряд не був поінформований про відповідні переговори. МЗС України викликало угорського повіреного через ситуацію з полоненими. 16 червня у Мінреінтеграції окупованих територій України повідомили, що місцезнаходження українських військовополонених було встановлено. Встановлено прізвища українських захисників, маршрут їхнього переміщення до Угорщини, повідомлено їхнім родичам та відповідним правоохоронним органам.

Радник Уповноваженого з питань зниклих безвісти за особливих обставин Іван Ангелін заявив, що перспективи повернення цих 11 військовополонених наразі незрозумілі. В Україні вони вважаються "зниклими безвісти".

Провідний прессекретар Єврокомісії з закордонних справ та безпекової політики Петер Стано заявив, що влада Угорщини має пояснити, на якій підставі брала участь у звільненні українських військовополонених за допомогою РПЦ без відома влади України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua