• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Наталія Спіженко: Особисте лідерство і злагоджена команда – запорука ефективності

Власниця і СЕО Клініки Спіженка про лікування онкохворих і поранених, збереження команди та стратегічне управління у воєнний час 

Наталія Спіженко
Наталія Спіженко
Реклама на dsnews.ua

— Які ключові рішення Ви ухвалили, коли дізналися про початок повномасштабної війни? 

— Станом на сьогодні головний виклик — це війна. Цей непереборний фактор впливає на усі сфери життєдіяльності українців. Ми не є винятком. Клініка Спіженка була однією з перших на початку повномасштабного вторгнення, яка прийняла рішення кардинально змінити профіль та надавати медичну допомогу пораненим громадянам, що потребували її в умовах блокади та окупації під постійними обстрілами. Саме цей момент став для кожного члена команди переломним. Ми зрозуміли, що здатні зробити багато, що у нас свій фронт, на якому потрібно тримати стрій.

— Як саме довелося оптимізувати бізнес-процеси?

— Якщо розглядати війну, як фактор впливу на стратегію розвитку бізнесу та причину для оптимізації багатьох процесів, ми все ще говоритимемо про максимальну орієнтованість на потреби пацієнта та зосередження на збереженні команди як рушійної сили, як основного ресурсу.

Так, ми маємо надсучасну матеріально-технічну базу, але без кваліфікованих спеціалістів, чуйного та виваженого керівництва вона залишається просто "обладнанням". Основна цінність — це наші лікарі, медсестри, персонал, який щоденно повертається на робоче місце після недоспаних ночей, бомбардувань.

— Якою Ви бачите роль керівника в складні часи? Які лідерські якості виходять на перший план?

— Війна демонструє, що особисте лідерство та професійна, злагоджена команда, стосунки всередині якої базуються на колегіальності та довірі, — запорука ефективності.

Реклама на dsnews.ua

Важливим аспектом є здатність до прийняття рішень і адаптації до обставин. Знову ж таки, продуктивність в таких умовах зберігається винятково за наявності цілеспрямованого керівництва і професійних працівників.

— Наскільки війна змінила попит на послуги клініки? Чи змінилася поведінка пацієнтів?

— Варто звернути увагу на вплив війни на пацієнтів. Це стосується не лише онкохворих, а й загалом кожного, хто має потребу в лікуванні будь-якого захворювання. На тлі війни люди відсунули питання здоров’я на другий план, на жаль. Самолікування, ігнорування симптомів захворювань, нехтування рекомендаціями лікарів щодо динамічного контролю за перебігом хвороби чи лікування, недоступність медичних послуг в регіонах гуманітарної кризи створюють серйозну проблему для пацієнтів та лікарів.

Ми щодня спілкуємось з нашими пацієнтами, пояснюємо необхідність чіткого дотримання плану дій, розробленого міждисциплінарним консиліумом чи лікарем. Від цього дійсно може залежати життя.

Попри війну, Клініка Спіженка зберігає свої стійкі переваги — застосування винятково інноваційних технологій, клієнтоцентричність, забезпечення повного циклу послуг, спрямованих на діагностику, лікування раку та реабілітацію після виходу у ремісію.

— Реалії воєнного часу вимагають ухвалення швидких рішень і визначення нових цілей. Як поточну роботу вдається поєднувати зі стратегічними пріоритетами?

— Ми продовжуємо дотримуватись принципів стратегічного управління в охороні здоров’я — це процес визначення майбутнього нашої клініки, встановлення цілей, які вказують напрям розвитку, і визначення основних проектів, які варто реалізувати для досягнення цих цілей.

З огляду на складну ситуацію в країні, агресивну війну, ми залучаємо увесь персонал до реалізації цілей, передбачених стратегією. Це важливо не лише для бізнесу, а й особисто для кожного члена команди, адже співробітники мають можливість професійної реалізації, розвитку, отримують інструменти для оптимізації тих процесів, з якими працюють безпосередньо.

Непрактичні та нераціональні цілі будуть гальмувати прогрес, тому орієнтуємось на досяжні цілі, які можуть надихнути, створюючи вимірювані результати. А ці результати сприятимуть майбутньому прогресу.

Ми прискіпливо ставимося то розроблення плану дій та обсягу заходів, спрямованих на досягнення встановлених цілей. Це дає змогу чітко визначити, чи є ефективною стратегія управління. Контроль показників залежить від цілей: короткострокові потребують частого контролю, довгострокові ж передбачають моніторингу з більшим інтервалом. Таким чином, ми зберігаємо стабільний розвиток в будь-яких умовах.

— Високотехнологічний бізнес, безперечно, потребує тісної співпраці з багатьма партнерами. Чи відчули ви розуміння і допомогу з їхнього боку?

— Окремий пункт в нашій діяльності — партнерство. Протягом років ми співпрацюємо з провідними клініками, лабораторіями, постачальниками в Україні та світі. Збереження цих стосунків, їх розвиток, а також розширення партнерської мережі допомагають задовольнити потреби пацієнтів і клініки зокрема.

    Реклама на dsnews.ua