• USD 39.9
 • EUR 43.3
 • GBP 50.9
Спецпроєкти

Топ-15 незламних компаній-роботодавців

Робоче місце — це основа стабільності та ключова точка перетину працездатних українців з економікою країни. Тому надійні роботодавці, які забезпечують гідні умови і дбають про колектив, сьогодні заслуговують на особливу відзнаку 

Сьогодні саме життя виводить на новий рівень стосунки між сумлінними працівниками і відповідальними роботодавцями
Сьогодні саме життя виводить на новий рівень стосунки між сумлінними працівниками і відповідальними роботодавцями
Реклама на dsnews.ua

Підірваний війною український ринок праці досі адаптується до нових реалій. При цьому безробіття "уживається" з кадровим голодом. За даними Національного банку України (НБУ), рівень безробіття хоча й демонструє стійку тенденцію до зниження з пікових 30% на початку 2023 р. до приблизно 16%, але залишається надзвичайно високим (нагадаємо, до війни цей показник оцінювався у 9-10%). Утім, така статистика аж ніяк не означає "втамування" кадрового голоду. В НБУ пояснюють, що компаніям часто не вдається знайти фахівців з потрібними навичками "через структурні перекоси на ринку праці". Тобто значна частина українців шукає роботу, але вони просто не підходять до наявних вакансій. Така ситуація була ще до повномасштабного вторгнення, і проблема лише загострилася з початком масової мобілізації та потужної міграції (як за кордон так і в межах країни).

Рівень безробіття і зростання реальних зарплат у 2023—2026 рр., %, факт і прогноз

Отже, кількість вакансій поступово зростає, а деякі компанії, передусім у сфері торгівлі та послуг, навіть розширюють або планують розширювати штат. Ще одна позитивна новина в тому, що за фахівців з належним рівнем компетенцій бізнес активно конкурує, зокрема, й рівнем оплати праці. За оцінками НБУ, торік реальні зарплати в Україні зросли в середньому на 3,5%.

Згідно з квітневим дослідженням ділових очікувань, найбільше стримують розвиток бізнесу воєнні дії та їх наслідки. Це очевидно, а от серед інших факторів опитані підприємці найчастіше називають недостатній попит і брак кваліфікованих працівників. І судячи з наведеної динаміки (див. діаграму), такі настрої тільки посилюються.

Не дивно, що сьогодні саме життя виводить на новий рівень стосунки між сумлінними працівниками і відповідальними роботодавцями. Зайняті працівники радіють, що в такий непевний час мають стабільний дохід. А роботодавці — цінують своїх кваліфікованих кадрів. Таке ставлення проявляється у корпоративних пріоритетах:

Реклама на dsnews.ua
 • Гарантувати безпеку, зокрема й в умовах воєнних ризиків.
 • Максимально зберегти робочі місця та гідні умови праці; підвищувати зарплату з урахуванням інфляції.
 • Допомагати колегам у лавах Сил оборони.
 • Забезпечувати реінтеграцію ветеранів на роботі та допомагати їхнім родинам.
 • Дбати про психологічне здоров´я співробітників.
 • Піклуватися про розвиток компетенцій та надавати можливості для кар´єрного зростання.
 • Надавати соціальний пакет та підтримку у складних життєвих обставинах.

Сьогодні ми презентуємо черговий топ компаній-роботодавців — і відповідність переліченим вище пріоритетам, є тими критеріями, за якими ми добирали учасників. Крім того, ми звертали увагу й на розмір компанії, точніше кількість наданих нею робочих місць, згідно зі свіжим рейтингом Opendatabot. Адже умови праці та робоча атмосфера на великих підприємствах за визначенням найбільше впливають на продуктивність і рівень задоволеності працівників у масштабах країни. Але передусім ми фокусуємося на умовах, створених для працівників роботодавцем, незалежно від його розміру. Тож у нашому топі в алфавітному порядку представлені компанії різного масштабу та з різних галузей, об´єднані спільною метою — піклуванням про людей і колектив. 

Ardis Group, імпортер і виробник сирів

Попри виклики воєнного часу Ardis Group зберегла робочі місця та щороку збільшує зарплати. За минулий рік був перегляд заробітних плат для співробітників компанії на 20% та здійснювався у два етапи: у другому та четвертому кварталах по 10% відповідно.

Компанія продовжує найм нових співробітників та надає можливості для студентів (бере на виробничу практику, стажування). Гібридний формат роботи (дистанційно з можливістю працювати в офісі) доповнюється численними заходами для співробітників — зустрічами, стендапами, подкастами та навіть спільним готуванням сирних смаколиків.

Ardis Group активно підтримує колег, які стали на захист держави: забеспечує необхідним спорядженням та зберігає середню заробітну плату на час військової служби. Водночас співробітники об‘єдналися у волонтерську команду Ardis Volunteers, яка увесь цей час допомагає ЗСУ, військовим шпиталям, і закриває термінові запити. Ця ж команда підтримує й цивільних із найбільш вразливих груп — від ВПО до дітей з особливими потребами. 

EVA (ТОВ "РУШ"), ритейлер

В умовах повномасштабного вторгнення Лінії магазинів EVA вдалося не тільки уникнути скорочень і зберегти колектив, а й відкрити близько 100 нових торгових точок. Станом на зараз штат компанії становить понад 14 тис. людей. Нові вакансії з’являються здебільшого через розширення бізнесу — у зв’язку з відкриттям магазинів та запуском амбітних проєктів. Зокрема EVA вкладає значні ресурси у власні розробки і щороку закриває десятки I T-вакансій.

Велику увагу в компанії приділяють корпоративним комунікаціям, психологічній підтримці та навчанню персоналу. Більшість процесів, зокрема навчання та документообіг, діджиталізовані.

У EVA постійно на зв’язку зі співробітниками і співробітницями, які захищають Україну в складі Сил оборони. Компанія відгукується на їхні запити щодо обладнання та амуніції. Також ритейлер працює над проєктами реінтеграції ветеранів. 

INTERTOP, ритейлер

INTERTOP, найбільша технологічна фешн-платформа в Україні, має близько 1400 робочих місць в онлайн- та офлайн-ритейлі, зокрема в 160 магазинах по всій країні. Усі співробітники офіційно влаштовані, отримують "білу" зарплату та мають гнучкі робочі графіки, а кандидатам на посади гарантується оплачуваний випробувальний термін.

У компанії вдосконалюються всі елементи HR-екосистеми. Працівники можуть скористатися платформою професійного навчання AcademyOcean, де представлені курси за різними напрямками. А корпоративна онлайн-бібліотека поповнюється новинками й бестселерами художньої та бізнес-літератури. Спеціальні програми дозволяють новим працівникам швидко адаптуватися в новому колективі та інтегруватися в проекти.

Самі ж працівники волонтерять, зокрема, збирають та передають гуманітарну допомогу у військові госпіталі та на фронт. Дехто зі співробітників INTERTOP вже долучився до Сил оборони, і компанія надає їм допомогу.

NOVUS, ритейлер

У мережі супермаркетів NOVUS близько 8 000 працівників. Компанія надає широкі можливості для професійного та кар’єрного зростання. Вона пропонує конкурентні зарплати та офіційне працевлаштування.

Система мотивації дозволяє працівникам управляти робочим часом та навантаженням. Зокрема, щомісячні, квартальні та річні рейтинги допомагають персоналу ТЦ впливати на результати своєї роботи. Водночас різноманітні активності — спортивні змагання, благодійні пробіги та аукціони, дні донора та конкурси таланів — сприяють зміцненню та згуртованості команди. Тривають програми навчання персоналу офлайн і дистанційно. Зокрема, діє програма ProfiHUB для навчання працівників на адміністративні посади магазинів: понад 60% таких позицій закриваються внутрішніми кандидатами.

Спільно з Держслужбою зайнятості компанія залучає до працевлаштування мешканців ОТГ Києва та Київської області як у торгових, та і в логістичному центрах. Також співпрацює з навчальними закладами та організовує практики для студентів в ТЦ та офісах.

NOVUS активно взаємодіє з ГО, які опікуються адаптацією ветеранів, та розробляє власну програму реінтеграції.

PIN-UP Global, екосистема компаній iGaming-індустрії

PIN-UP Global, міжнародна екосистема компаній iGaming-індустрії, має офіси в семи країнах (Кіпр, Україна, Польща, Казахстан, Вірменія, Перу, Індія) і налічує понад 2500 співробітників.

PIN-UP Global стрімко розвивається і за останній рік екосистема збільшила штат на 51%. У PIN-UP надають численні сервіси працівникам, бо ставляться до них як до внутрішніх клієнтів. Гнучкі графіки роботи, консультації корпоративного психолога, комфортні укриття, релокація, надання "екофлоу" та інших засобів для роботи з дому, щорічні програми тімбілдінгів, навчання в корпоративному університеті — ось неповний список заходів, які вживаються для безпеки співробітників та поліпшення робочих процесів.

PIN-UP Global та її працівники не залишаються осторонь нагальних проблем України та тих співробітників і просто земляків, які сьогодні найбільше потребують підтримки. Корпоративний гуманітарний штаб допомагає колегам і їх близьким, а великими проєктами "назовні" опікується благодійний фонд PIN-UP Foundation, який регулярно допомагає постраждалим від війни українцям. В рамках одного з його проектів, LINE-UP, волонтери розвозять по прифронтових районах Україні життєво-необхідну продукцію для десятків тисяч людей.

PJSC Carlsberg Ukraine, пивоварна компанія 

Компанія Carlsberg Ukraine проводить багатовекторну політику роботи з персоналом: від розвитку навичок і створення можливостей для кар´єрного зростання до програм підтримки і психологічних тренінгів. Співробітникам гарантуються безпечні умови праці та вчасна заробітна плата, яка регулярно переглядається в межах підходу до утримання талантів.

Особлива увага приділяється підтримці колег, які пішли захищати країну: після мобілізації працівникам та їхнім сім'ям видають одноразову допомогу, а потім продовжують виплачувати фіксовану середньомісячну зарплату. Для адаптації захисників, які повертаються в колектив, Carlsberg Ukraine вже майже рік співпрацює Veteran Hub. Ветеранам пропонують гнучкий графік, скорочений робочий тиждень, денні зміни та додаткову оплачувану відпустку 30 днів.

Допомагає Carlsberg і цивільним працівникам, які постраждали від наслідків війни. З дня вторгнення компанія реалізувала понад 30 гуманітарних ініціатив, серед яких, зокрема, підтримка у відновленні житла співробітників.

На робочому місці в компанії систематично організовують проєкти для зниження стресу, згуртування колективу та посилення корпоративної культури. Зокрема, розвиваються ініціативи корпоративного волонтерства, цього року запускається проєкт "Жіночий клуб" для емоційної підтримки та розвитку лідерських якостей працівниць під наставництвом більш досвідчених жінок.

Yasno, бренд групи енергокомпаній

У компаніях, які працюють під брендом Yasno і надають послуги з постачання електроенергії, газу та енергоефективних рішень, понад 1200 співробітників.

Пріоритет Yasno — піклуватися і надавати допомогу працівникам. Активізація внутрішніх комунікацій допомагає налаштовувати співробітників на плідну роботу й тримає емоційний стан команди на високому рівні.

У компаніях дослухаються до побажань колег, висловлених в корпоративних опитуваннях. Зокрема, у 2022 р. лише 28% співробітників були задоволені своїм емоційним станом, не задоволені — 28%, а однаково задоволені і не задоволені — також 28%. При цьому працівники вказували, що дистанційна робота, гнучкий графік та психологічна підтримка сприятимуть більш ефективній роботі.

У свою чергу бренд подбав про фізичну зручність та безпеку працівників. Тим, кому довелося релокуватися, допомогли змінити місце проживання. В офісах організували укриття, налагодили графік дистанційної роботи.

Повторне опитування з приводу емоційного стану в середині 2023 р. показало значні зміни в розподілі. Вже 42% колег були повністю задоволеними своїм емоційним станом, а кількість незадоволених зменшилася майже вдвічі — до 17%.

АТБ, ритейлер

Корпорація АТБ, яка є найбільшим роботодавцем галузі ритейлу з 56-тисячним штатом, забезпечує виключно легальне працевлаштування, з соцпакетом та зарплатою конкурентного рівня.

Компанія надає матеріальну допомогу співробітникам та планового переглядає розміри зарплати, також працевлаштовує людей, які виїхали з тимчасово окупованих територій.

Примітно, що 85% топ-менеджменту АТБ свого часу починали кар'єру тут зі звичайних пересічних посад. 1435 працівників мають вік 30 років, вони — ровесники компанії. 144 особи працюють в АТБ понад 20 років. Водночас 289 працівникам лише 18 років, це їхнє перше робоче місце.

Корпорація власним коштом забезпечує навчання та фахову підготовку кадрів у своїх навчальних центрах у Києві, Дніпрі, Одесі та Львові. Щороку його проходять більше 4 тис. співробітників, причому адмінперсонал навчається обов´язково.

Понад 4,5 тис працівників АТБ стали на захист нашої країни. Інші ж з першого дня війни перейшли на особливий режим роботи, стоячи на варті продовольчої безпеки країни та мінімізувавши ризики гуманітарної катастрофи. Для них було влаштовано безкоштовні спеціальні курси з надання першої допомоги, семінари з дій у ситуаціях атомної загрози, а також тренінги психологічної стійкості.

"Дарниця", фармкомпанія

Фармацевтична компанія "Дарниця" у воєнний період не тільки не вдавалася до скорочень штату, а й регулярно підвищувала зарплату та планує продовжити цю практику у поточному році.

Особлива увага приділяється безпеці персоналу. На території підприємства є облаштоване бомбосховище та працює система внутрішніх оповіщень про небезпеки.

З початку повномасштабного вторгнення майже 75% команди пройшли навчання. Йдеться про підвищення кваліфікації, розвиток навичок та професійне зростання в компанії. Працівникам пропонуються різноманітні курси — від уроків у внутрішній школі продакт-менеджера до навчання у Harvard Medical School.

Користується популярністю й корпоративна програма психологічної підтримки, зокрема, в питанні стосунків між близькими та допомоги тим, хто втратив родичів.

У "Дарниці" також піклуються про фізичне здоров’я команди. Зокрема, в межах програми "Сильні серця" надають можливість співробітникам та їхнім родичам пройти комплексне обстеження серцево-судинного здоров'я. Якщо під час скринінгу виявляють захворювання, то компанія забезпечує пацієнту медичне обслуговування та необхідні ліки.

Як соціально відповідальний бізнес "Дарниця" започаткувала програму "Наші сильні", спрямовану на надання комплексної підтримки ветеранам та їхнім сім'ям. Ця ініціатива створює умови для реалізації потенціалу ветеранів у цивільній, особливо в фармацевтичній галузі.

Інтерпайп, промислова компанія 

В українській промисловій компанії "Інтерпайп", провідному експортері трубної та залізничної продукції, працює 9,5 тис. співробітників. Її виробничі потужності розташовані в прифронтових Дніпрі, Новмосковську та Нікополі, який визнаний зоною бойових дій.

Усі підприємства "Інтерпайпу" відчувають гострий кадровий голод через мобілізацію та еміграцію населення у більш віддалені від війни регіони. Компанія докладає величезних зусиль для його подолання, фокусуючись на утриманні поточних кваліфікованих працівників та навчанні людей без досвіду роботи безпосередньо на виробництві. Під кожну робітничу спеціальність в компанії є ліцензована програма навчання тривалістю два-шість місяців.

Інший напрямок роботи з утамування кадрового голоду — навчання робітників суміжним професіям, аби мати змогу ротувати персонал залежно від поточних виробничих завдань. В "Інтерпайпі" 60% робітників мають по три-п´ять спеціальностей. У 2023-му двоє з п’яти працівників відвідали різні навчальні курси.

"Київстар", оператор електронних комунікацій

"Київстар" забезпечує роботою близько 4000 осіб. Пріоритети оператора від початку повномасштабної війни — підтримка співробітників, безперервність надання послуг, а також підтримка країни, суспільства та армії заради наближення Перемоги.

Компанія турбується про фізичну безпеку та психоемоційний стан людей. Діє окрема програма підтримки співробітників, що служать в ЗСУ, зокрема це збереження робочих місць та виплати у розмірі середньомісячного доходу. Від початку війни виплати співробітникам у ЗСУ склали 133 млн грн. У "Київстарі" працює програма реінтеграції ветеранів "4.5.0. Нарешті вдома", яка передбачає адаптацію, підтримку рідних, підготовку колективу та піклування про людей з особливими потребами.

Компанія реалізує програми підтримки та мотивації колективу. А також розвиває напрямок DE&I. Одним із яскравих проєктів у межах цього напрямку — "БезВагань": працевлаштування, навчання та кар’єрний розвиток для спеціалістів будь-якого віку, які не мають практичних навичок та досвіду роботи.

"Метінвест", гірничо-металургійна група компаній

Як найбільший роботодавець у галузі, Міжнародна гірничо-металургійна Група компаній "Метінвест" розробила низку інструментів для утримання та залучення персоналу. Адже кількість співробітників за час війни скоротилася майже вдвічі. Ситуацію ускладнює й те, що 15% Групи мобілізовано до армії, а її підприємства розташовані поблизу лінії фронту. 

Щоб убезпечити працівників, підготували бомбосховища, персональний броне захист для тих, хто не може залишити виробництво під час тривог, організували навчання з такмеду. 

Попри війну, в компанії залишається одна з найкращих у галузі систем мотивації співробітників. Торік у "Метінвесті" запровадили додаткову премію за командну роботу й працівники виробництв змогли підвищити свій дохід на 15%. 

У Групі опікуються працівниками-переселенцями,військовими та їхніми родинами, а також ветеранами. Важко пораненим оплачують лікування, за потреби допомагають із протезуванням. А програми психологічної реабілітації охоплюють різні категорії людей. Водночас "Метінвест" залишається одним із найбільших донорів ЗСУ та допомагає українцям пережити війну.

ПУМБ, комерційний банк

ПУМБ, найбільший український банк із приватним капіталом, об´єднав 7000 працівників в одну команду зі спільними цінностями. Попри воєнний стан, тут не скорочують персонал, натомість відкривають нові вакансії та працевлаштовують ветеранів. До того ж регулярно підвищують зарплати.

Дбаючи про безпеку, банк залишив можливість працювати віддалено, а співробітникам мережі у прифронтових зонах сплачує подвійну заробітну плату. ПУМБ підтримує співробітників-переселенців, пропонуючи нові вакансії та навчання. А Фонд допомоги мобілізованим уже надав підтримку колегам-захисникам на загальну суму понад 4 млн грн.

Для всіх працівників банк відкрив новий сучасний офіс у Києві у форматі коворкінгу, обладнаний зонами відпочинку, спортзалом, душовими, мультимедійними системами, генераторами.

Також ПУМБ активно допомагає ЗСУ та постраждалим від бойових дій. З початку повномасштабного вторгнення на соціальні ініціативи він спрямував понад 530 млн грн.

Укрзалізниця, національний залізничний перевізник 

Укрзалізниця — найбільший роботодавець з колективом близько 190 тис. працівників, задіяних у пасажирських, вантажних перевезеннях, виробничій та інфраструктурній діяльності.

Уже двічі за 2023-2024 рр. компанія підіймала розмір заробітних плат на 10% працівникам робітничих професій.

Кожен працівник може скористатися медичною допомогою "Лікарняна каса", відпочити та оздоровитись у відомчих медичних закладах, взяти участь у спортивних заходах.

Значну увагу Укрзалізниця приділяє розвитку компетенцій та знань співробітників. Тут діє онлайн-платформа "Портал розвитку знань", проводяться навчання із залученням громадських організацій, а працівники проходять тренінги із надання першої домедичної допомоги, здобувають навички у разі екстрених та нестандартних ситуацій тощо. Зокрема, HR-команди Укрзалізниці пройшли тренінг щодо взаємодії з військовими та ветеранами, адаптації ветеранів на робочих місцях.

Понад 10 200 залізничників стали на захист країни до лав Сил оборони України. Компанія зберігає за кожним з них не тільки робоче місце, а й середньомісячну зарплату. З усіма мобілізованими роботодавець підтримує звʼязок, надає їм фінансову та медичну підтримку. До роботи вже повернулися понад 1000 ветеранів. Їм пропонують різні варіанти перекваліфікації, облаштування робочих місць, психологічний, медичний, юридичний супровід.

Укрпошта, національний поштовий оператор

Укрпошта — великий національний роботодавець. Колектив компанії налічує майже 38 тис. співробітників, які забезпечують роботу близько 27 тис. точок обслуговування по всій Україні, зокрема у віддалених районах та на прифронтових територіях. 

Попри військові дії, обстріли та руйнування, відділення Укрпошти безперебійно працюють на всій території країни, забезпечуючи сталий поштовий зв’язок, соціальні виплати, доступ до ліків, необхідних товарів для мільйонів українців.

Більш того, за два останні роки Укрпошта впровадила і продовжує впроваджувати масштабні ініціативи з діджиталізації процесів та автоматизації ручних операцій. Ці заходи сприяють поліпшенню умов праці, якості послуг, а також суттєвому підвищенню ефективності бізнес-процесів. 

У сфері управління персоналом компанія фокусує свої зусилля на кількох напрямках: безпечних умовах праці для співробітників, програмах розвитку команди, ефективності діяльності, а також впровадженню ініціатив з інтеграції та підтримки ветеранів, стандартів безбар’єрності та соціальної допомоги колегам.

  Реклама на dsnews.ua