• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Пресконференція Володимира Зеленського. Головне

Сьогодні, 20 травня, проходить пресконференція Володимира Зеленського з нагоди другої річниці його президентства

Фото Макса Назарова
Фото Макса Назарова
Реклама на dsnews.ua

Модерацією заходу займається керівник Департаменту інформаційної політики Офісу президента України Ірина Побєдоносцева, оскільки прессекретар президента Юлія Мендель написала заяву про звільнення з ОПУ.

Пресконференція проходить на території Державного підприємства "Антонов" в Києві. Біля ДП були посилені заходи безпеки. До будівлі заздалегідь вишикувалася величезна черга представників ЗМІ для перевірки документів.

Пресконференцію Зеленський почав з привітання українців з Днем вишиванки, хоча сам вишиванку не надів.

"По-перше, я хочу привітати всіх зі святом — з Днем вишиванки. Прекрасне свято. Це наш скарб, наша історія, це наша культура, наша спадщина. І це очевидно", — сказав президент.

"Ми будуємо країну, як я й обіцяв, країну, де" Земля належить народу "- це не гасло, а це дійсно реформа. Мені здається, що сьогодні вже 11 законів, майже всі, щоб втілити в життя земельну реформу, повністю проголосовані Верховною Радою України. і замість тисяч брудних слів, тракторів у Банкової, Ради, Кабміну ми передали тисячі гектарів людям на місцях. Мені здається, що це — реальні дії і не тільки слова", — сказав Зеленський.

"Чай? А людям? Ні, заберіть. Так нечесно. Спасибі, водички досить", — сказав Зеленський.

"Побудувати дійсно країну мрії. Підняти нашу країну дуже високо вгору, як піднімається "Антонов" (літак — "ДС"), щоб вона була на висоті інших потужних, демократичних, цивілізованих держав. … Тому моє бачення, зрозуміло, що ми будемо будувати країну. Що ми зараз вже і робимо. Але в широкому сенсі цього слова. будувати, добудовувати, а іноді деякі галузі починати будувати, на жаль, з нуля. Які пріоритети. Номер один: ми будуємо країну без олігархів. … Я думаю, ви вже відчуваєте перші наші кроки, до яких я готувався досить довго. Зараз ви бачите результат. Країну для 40 мільйонів, а не для "сотні" Forbes", — зазначив Зеленський.

"Це головна квітка 30-річчя, символ України, ти у мене єдина. Мені здається, що це правильний символ нашої державності. Наша країна — вона не просто квітуча, а питання, що нас не затоптати, нас не зрізати, нас не зламати. Ми все одно будемо квітучою країною і точно розцвітемо", — уточнив гарант.

"Чому ми тут? Кілька слів про це хотів би вам сказати від душі, від серця, я про це думаю. Ми знаходимося на території легендарного заводу Антонов. Це і є відповідь на питання, моя особиста філософія як президента України. Це відповідь на питання "Що було зроблено за ці два роки, як я бачу майбутнє нашої улюбленої України?", — сказав Зеленський.

"Ми хочемо побудувати країну, в якій немає бідності. Це як раз той напрямок, який нам доведеться будувати з нуля. Проте, збільшення мінімальної зарплати з 5 000 до 6 000 гривень — це ми ввели. З 4 000, якщо бути справедливим, коли я став президентом… До кінця цього року (буде, — "ДС") 6. 500 тисяч гривень", — зазначив Зеленський.

"Запрошені президенти, премʼєр-міністри, глави церков інших країн, спікери, міністри закордонних справ. Я думаю в цілому у нас будуть 30 країн представлені", — розповів Зеленський.

Президент додав, що на саміті буде підписано важливі документи, а також паралельно відбудеться саміт "Кримської платформи" для "перших леді" держав.

"Не памʼятаю, чи була на білбордах епоха Медведчука, я думаю, що це частина програми суспільства, а не навіть програми президента України, але думаю, що вона епоха закінчується", — сказав Зеленський.

Разом з тим він зазначив, що кінець епохи бідності ще не настав. "Не все так просто, не все залежить від мене. Економіка слабо розвивається через коронавірус. Епоха бідності закінчиться тоді, коли всі будуть платити податки і буде диджиталізація", — висловився глава держави.

Зокрема, 22 серпня вперше відбудеться вручення щорічної президентської премії "Національна легенда", якою відзначають великих українців, які прославляють Україну, як усередині країни, так і за її межами. Також буде великий концерт і двосторонні зустрічі з лідерами інших держав.

23 серпня — День прапора України. У всіх регіонах України піднімуться великі прапори, які будуть спеціально побудовані до цього дня і залишаться назавжди в центрах всіх регіонів України. Також в цей день пройде перший саміт про деокупацію Кримського півострова "Кримська платформа", де будуть представлені близько 30 інших країн. Крім того, в цей день пройде великий концерт в Оперному театрі великих українців, легенд опери та балету, які приїдуть з інших куточків не тільки України, а й світу.

24 серпня — День незалежності України — буде великий військовий парад, як на суші, так і на воді. "Буде і на Дніпрі, і в Одесі, і в Києві на Майдані", — уточнив Зеленський.

Великий концерт українських зірок в цей день відбудеться ввечері на НСК "Олімпійський".

"Це точно перший крок, тому що те ж саме відбувалося в Криму. Кримчанам роздавали російські паспорти. І це велика проблема", — зазначив Зеленський.

"Я відчуваю їх (канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона. -" ДС ") підтримку. Вважаю, що вони повинні підтримувати сильніше. Вони знають мою думку, я дуже відкритий з ними. Я вважаю, що вони останнім часом трохи послаблюють свої позиції по Росії ", — сказав Зеленський.

За словами президента, це повʼязано з економічною ситуацією і з тиском всередині їхніх країн, бізнесу на них по санкціях. Водночас глава держави підкреслив, що "поки знає, що вони підтримують Україну".

Після запитання журналістки про те, чи понесе влада відповідальність, якщо суд підтвердить невинуватість фігурантів "справи Шеремета" (Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко, Яни Дугар), Зеленський відповів, що не має права втручатися в судову і правоохоронну систему. Разом з тим, за словами президента, він особисто стежить за цією справою і навіть переписується з Яною Дугар.

Після цього з залу пролунало питання від Максима Назарова про деталі цих листувань. На це Зеленський запросив ведучого на сцену і показав приватні повідомлення у себе в телефоні. Повний текст повідомлень не озвучували, але представник проросійського каналу зазначив, що останні повідомлення від Зеленського Яні Дугар було "Дякую". Вона ж йому надіслала "смайлик".

"Я виконую свої конституційні обовʼязки. І не з якоюсь купкою людей, а до Ради національної безпеки і оборони входять всі інституції: як правоохоронці, так Кабмін, так премʼєр, глава Верховної Ради, інституція президента України — все. Це не диктатура і НЕ монархія — там все представлені ", — сказав Зеленський.

За його словами деякі з вищезазначених не голосують за санкції проти Медведчука.

"Я вважаю, що — ну, це їхня думка, це їх рішення. Це Рада національної безпеки і оборони. Ми обговорюємо питання. Доводимо один одному, а потім голосуємо. Загальна відповідальність. Відповідальність кожного. Я готовий відповідати за те, що ми там робимо. я вважаю, що я захищаю сьогодні Україна", — пояснив Зеленський.

"Який у нас може бути діалог? НБУ – незалежна інституція. Тільки коли нам треба було допомагати людям, виплачувати бізнесу по 8 тисяч гривень і в інші складні моменти, ми збираємося на засіданні РНБО", – сказав Зеленський.

"Пан Криклій залишається в команді. У нас була зустріч і після звільнення, і скоро ви побачите його на новій посаді".

Щодо Петрашко, гарант зазначив, що він також залишиться і буде відповідати і координувати земельну реформу.

"Нові обличчя, які були, вони вже постаріли і вони вже з досвідом… Якщо ви маєте на увазі людей з "потужним досвідом", як Володимир Гройсман, Арсеній Яценюк та Юлія Тимошенко, то таких людей ви не побачите", — зазначив президент.

14:03 Зеленський прокоментував можливість другого терміну на посаді глави держави, зазначивши, що поки "рано відповідати" на такі питання.

"У мене часу немає думати про президента Російської Федерації Володимира Путіна. Я думаю тільки про зустріч в тому чи іншому форматі, яка може наблизити нас до закінчення війни. Тому я дуже обережно ставлюся до характеристик президента Російської Федерації. Тому що у мене проста позиція: якщо тими чи іншими словами, просто словами, просто закликами, які ні до чого не приводять, ми будемо збільшувати можливість ескалації, я потім собі цього не прощу. Для мене пріоритет — закінчити війну, а потім поговоримо що про кого я відверто думаю", — розповів президент.

"Це правда, премʼєр-міністр більше не зміг працювати з міністром охорони здоровʼя паном Степановим. Я не втручався в цю ситуацію досить довгий час. Чому? Тому що я боявся дестабілізації саме в "ковідний" час міняти міністра охорони здоровʼя. Все ж міністр охорони здоровʼя несе повну відповідальність, перш за все він несе відповідальність за боротьбу з COVID, вакцинацію населення тощо. Ускладнення їх відносин — і я знаю деталі ускладнень, чому, за що — і я в цій ситуації був повністю на боці премʼєр-міністра України", — сказав Зеленський.

"До мене не будувалися дороги. Нормально не будувалися в тому темпі і якості … Це одна з обіцянок. Дороги повинні бути вітриною нашої держави. Це допомагає людям, ГСЧС, медицині. Я її (програму" Велике будівництво, — "ДС") закінчує , коли закінчаться погані дороги. Я відповідаю за це якість, ставлю питання по кошторисах. Я не бачу, що я роблю поганого, я не лізу в фінансову частину, мене цікавлять темпи, якість… ", — зазначив глава держави.

"Я святкував свій день народження у своїй квартирі, яка знаходиться за адресою вулиця Грушевського, 9-А. Квартира пана Міндіча також знаходиться в цьому будинку. Тимур Міндіч є комерційним директор студії" Квартал 95 "і був ним до мого президентства. Пан Міндіч і актори "Кварталу", знаючи, що я буду вдома в свій день народження, зробили мені сюрприз і покликали мене в цю квартиру … Так, вони мені зробили крутий сюрприз. в цій квартирі навіть немає ремонту. Це, вибачте за таке слово, був такий типу прикол. Там не було того, що ви говорили, якихось зірок. Там були тільки артисти студії "Квартал 95". Вони мені виконали пісні, з якими ми пройшли довгий і серйозний шлях … ми разом їх заспівали. Нас було близько 30 людина. Ось і все, що сталося. Я навіть не розумію, в чому тут полягає великий державний секрет ", — сказав Зеленський.

"Найпотужніший людина, яка показала серйозний результат у профільних інфраструктурних проектах — це Олександр Кубрак, тому він став міністром", — сказав він.

При цьому гарант зазначив, що команда екс-міністра інфраструктури Владислава Криклій не змогла впоратися з поставленими завданнями, але він залишиться в президентській команді.

Зеленський зазначив, що сам завжди дає людям кілька шансів, якщо тільки вони "не злочинці", але іноді про це шкодує.

"Микола Тищенко є депутатом" Слуги народу ". Мені дійсно буває соромно за деякі його кроки, він був неправий. Він повинен це розуміти. Він доросла людина і сам повинен нести відповідальність за свої дії. Партія розглядала його питання і дали йому шанс. Я знаю, що у нього є й інші сторони. Я думаю, партія правильно зробила, що дала йому другий шанс", — додав президент.

"Однак, якщо ви подивитеся середню заробітну плату все ж в Польщі для наших українців, і порівняйте її з середньою заробітною платою сьогодні вже у багатьох містах України, вона дуже сильно наближається до тієї суми, яку люди в Польщі заробляють, тому що вони там знімають житло, воно там набагато дорожче, коли вони там платять комунальні набагато дорожче ", — зазначив президент.

"Ми нічого не робили для Закарпаття. І складно змагатися, коли в угорців така інфраструктура. Немає ні лікарень, ні доріг, ні серйозних курортів, реабілітаційних центрів. І всі ці люди бачать, що в Угорщині все це є. Я хочу, щоб вони хотіли бути українцями. Щоб вони не хотіли брати інші паспорта", — сказав Зеленський.

Президент також підкреслив, що як би не подобалася ця політика "лівим" і "правим" радикалам, але займатися питаннями меншин доведеться, тому що "в майбутньому до нас повернеться Крим і Донбас і треба, щоб всі відчували себе українцями".

"Що, якщо через ваш питання завтра на Донбасі 100 людей вбʼють?", — сказав на це Зеленський, ухилившись від прямої відповіді.

"По-різному в різні моменти ця кількість зростає і зменшується. Ми бачимо зараз дуже повільне зменшення кількості військових Російської Федерації. Вони відходять дуже, дуже повільно. Ми бачимо поки що лише 3,5 тисячі в Криму. І все, а всі інші, на жаль, на місці. Серйозна ситуація. Я думаю, що така напруга може бути до кінця навчань військових – як мінімум, до вересня місяця", — сказав Зеленський.

Гарант зауважив, що Україна вчасно почала бити на сполох через нарощування військових сил та техніки Росією – і міжнародний розголос зупинив "деякі речі".

"Багато що робить Андрій Єрмак, віддаючи сили, повністю віддавши свою репутацію. Не хочу говорити через що, через кого, і навіщо. Це велика війна, велика інформаційна війна. Тому ми чіпляємося за це відсоток дуже сильно, щоб не заморозити конфлікт", — сказав Зеленський.

Він нагадав, що завершення конфлікту на Донбасі на 99% залежить від Росії, однак, 1% дозволяє Україні йти вперед.

"Головний конфлікт між премʼєр-міністром і міністром охорони здоровʼя, я став на бік премʼєр-міністра. Тому що дестабілізація уряду вплине на стабільність в Україні. І я вважаю, що це була відповідальність міністра охорони здоровʼя і вважаю, що вони дуже мало працювали разом з головним санітарним лікарем. Степанов знає, що я до нього дуже добре ставився, що я йому говорив, що не потрібно усувати головного санітарного лікаря, потрібно працювати однією командою. Не потрібно усувати, в будь-якому випадку, премʼєр-міністра, всіх потрібно підключити", — зазначив президент.

"Є великий ризик, що вони можуть натиснути на США, щоб зняти санкції. Я вважаю, що це буде програш США, особисто Байдена. Я це говорю відкрито. Це буде серйозна геополітична перемога Росії", — заявив Зеленський.

"Великий опір, великі люди, фінансові групи, багато інших керівників партій — вони всі говорять з цими молодими депутатами. Велика спокуса, великі гроші. Сильні люди, їх на жаль, небагато. В партії "Слуга народу" все ж їх більше, ніж в інших партіях. Я радий, що очищення Ради проходить. Наступний парламент буде ще чистіше. Це важливо", — зазначив президент.

"У нас шахова партія, в якій ви відразу, незважаючи на те, що ви білі, були без половини фігур. Без багатьох речей, які б мені дуже допомогли. Дійсно, 99% залежить від Росії. Я не знаю, чи можуть вони цим пишатися або навпаки. Але питання про замороження конфлікту — це той 1%, про який я говорю відверто, за який зачепився я… Ми чіпляємося за цей відсоток, щоб не заморозити конфлікт", — сказав Зеленський.

Він підкреслив, що простіше було б заморозити цей конфлікт.

"У цьому немає "зради", все буде нормально політично… Ну не вийшло, ще прийде час. Багато країн так живуть. Я не боюся питань, не боюся гарячих голів… Я точно розумію, що роблю, куди йду і для чого", — додав президент.

"Ми дуже чекаємо, коли буде серйозно працювати вся судова система, судова галузь включаючи Антикорупційний суд. Ми дуже хочемо, щоб за три копійки не відпускав той чи інший суд людей, хабарники", — заявив Зеленський.

"Ви побачите ще багато всього. Дивіться нас, як ваш колега рекламував свою програму, а я вам нашу, дивіться нас щопʼятниці", — відповів Зеленський.

"Я попросив повну ревізію всього, вони всі повинні виїхати. Замість них не заїдуть люди, повʼязані зі мною", — сказав Зеленський.

Президент зазначив, що після ревізії державних дач буде представлена ​​концепція щодо Конча-Заспи, Пущі-Водиці та ВДНГ: хто там буде жити і на яких умовах. Крім того, Зеленський зазначив, що відкритим залишається питання, чи можуть діючі чиновники на час своєї каденції за ринковими цінами орендувати житло, яке перебуває в держвласності.

17:22 Зеленський вважає, що іншого формату ніж Нормандський, у питанні вирішення конфлікту на Донбасі наразі не існує.

Президент звернув увагу на зупинку зустрічей у Нормандському форматі. Глава держави висловив переконання, що це спричинено пандемією коронавірусу. Водночас він підкреслив, що "питання плану "А" ще не закрите".

Зеленський також очікує прямої розмови з президентом Росії Володимиром Путіним і розглядає варіант залучення Сполучених Штатів до переговорів.

Нагадаємо, що 20 травня 2020 року рівно через рік після інавгурації президент Володимир Зеленський провів пресконференцію, під час якої говорив, зокрема, про Путіна, бідність, друзів у владі та про свій другий термін.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua