Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Головний забудовник столиці або чому Микитасю можна усе

Четверг, 2 Апреля 2015, 12:28
Забудова на березі Дніпра на Лівому березі Києва має довгу передісторію, і пов'язана з одним з найскандальніших забудовників столиці

Фото: domik.ua

Вчорашня бійка з подальшою стріляниною на території забудови прямо біля кромки Дніпра неподалік від Патріаршого собору Воскресіння Христового (головного греко-католицького собору) переплюнула всі попередні історії. Минулої осені схожа історія трапилася біля метро "Осокорки", але тоді все обійшлося тільки кулаками. Як і тоді, зі скандалом виявився пов'язаний представник головної столичної політсили. На Осокорках засвітилася компанія депутата Київради від "УДАР" Сергія Котвицького, на Микільській Слобідці будівельні роботи здійснює компанія його депутата-однопартійця Максима Микитася.

Сама земля, на якій іде будівництво, вже майже протягом десяти років належить ТОВ "Терра Капітал", що пов'язана з бізнесменом Сергієм Веселовим. Водночас забудовником виступає компанія "Укрбуд Девелопмент", яка входить у держкорпорацію "Укрбуд" Максима Микитася.

Кілька слів про Микитася і "Укрбуд". Його батько - Віктор Микитась - свого часу став відомий загалу під час реконструкцій "Укриття" на Чорнобильській АЕС, коли обіймав посаду заступника директора компанії "Південтеплоенергомонтаж". Тоді говорили про низьку якість робіт. А у 2010 році Микитась-молодший у свої 30 років несподівано був призначений головою державної корпорації "Укрбуд".

Девелопером і забудовником майжі усіх об'єктів є ТОВ "Укрбуд Девелопмент", засновником якого є Веріст Інвестмент ЛТД (Беліз). Там, на Белізі, за одної адресою зареєстровані і власники інших компаній, які входять до корпорації

Зокрема, сама Державна корпорация була створена ще у 1991 році, але на той час всі її суб'єкти були незалежними юридичними особами. Лише в 2004 році за наказом тодішнього прем'єра Віктора Януковича виникла "Будівельна компанія "Укрбуд", якій передали частини майна Української державної будівельної корпорації. Але певний час компанія ніяк себе не проявляла - займалась більшою мірою промбудівництвом в регіонах. Однак, після появи у керівництві Максима Микитася компанія виходить на столичний ринок нерухомості. Цікаво, що ще за декілька місяців до призначення теперішнього київського депутата на посаду президента корпорації у високих кабінетах йшли розмови про можливу приватизацію компанії. Але з його появою вони дуже швидко припинились. Замість цього з'ясувалось, що приватизувати фактично вже нічого - у складі корпорації "Укрбуд" доля державних підприємств складає 16,2%, четверть з яких є банкротами, і лише 7,5% з них займаються будівельною діяльністю (дані станом на 2010 рік).

Тобто казати про те, що будівництвом на сумнівних ділянках (а це не лише берегова лінія Дніпра, а, наприклад, ще й майданчик біля столичного Інституту ядерних досліджень, де знаходиться ядерний експериментальний реактор) займається держава - це м'яко кажучи не варто. Наприклад, девелопером і забудовником майжі усіх об'єктів є ТОВ "Укрбуд Девелопмент", засновником якого є Веріст Інвестмент ЛТД (Беліз). Там, в Белізі, за одної адресою зареєстровані і власники інших компаній, які входять до корпорації. Отже хто ж є реальним власником "Укрбуду" - можна лише здогадуватися. Однак, враховуючи, що Максим Микитась залишається незмінним керівником корпорації вже багато років, то думається, це не чужа йому людина.

До речі, головним бізнесовим і політичним партнером Максима є одіозний забудовник і екс-"регіонал" Вадим Столар, відомий своєю участю в ряді скандальних проектів. Зокрема, він був одним з співзасновників "Еліта-центру", а також будував разом з Валідом Алієвим будівлю над метро "Театральна", яку згодом довелося віддати під музей Києва.

Мешканці Оболоні, мабуть, добре запам'ятали останню парламентську кампанію, під час якої Столар, незважаючи на активне використання "тітушек", все-таки поступився Андрію Білецькому - командиру полку "Азов". Тоді Столару довелося капітулювати. На жаль, цей урок нічому не навчив його компаньйона Микитася, який вирішив відстоювати забудову силою.